DESATERO PODZIMNÍ SEBEPÉČE

Rytmus roku ve mně

Podzimní krása přírody. Vnímáte ji?

Společnost jako by zapomněla a přestala si uvědomovat krásu podzimu. Kde jsou ty romantické večery, kdy si zamilované páry vyjdou ven a nohama brodíce se v opadaném listí? Kde jsou děti, které skáčou, hrabou se v listí a se smíchem je hází jedno po druhém? To opravdu podzim bere vážně jen příroda?
 
 

Skutečnou krásu vnímá v dnešní době jen velmi malý zlomek lidí. Zbytek lidí si ani neuvědomuje, o co přichází, když si místo večerní procházky raději lehnou na gauč k televizi. Udělejte výjimku a běžte se projít. Třeba právě teď! Vědomé vnímání přírody je nejlepší relaxací pro naše hlavy plné myšlenek.

V jednoduchosti je velká síla

Miluji jednoduchost, protože se v ní ukrývá veliká síla. A proto se řídím mým DESATEREM PODZIMNÍ SEBEPÉČE, které mi udělá radost a nezahltí mě.  Desatero je pevně spojeno s mým životem a beru ho jako každoroční samozřejmost. Naopak cítím na sobě okamžitý úbytek energie, když své zaběhnuté rituály poruším nebo změním. 

Věřím, že vám DESATERO přijde vhod. Nebo dokonce zjistíte, že jste tyto návyky a rituály do svého života už dávno začlenili. Ujištění, že něco děláte ve svém životě správně, je někdy cennější než nová informace, kterou možná za chvíli zapomenete.

A ještě jedná dobrá rada z vlastní zkušenosti. Zkuste k novému návyku pozvat celou svou rodinu. Nezapomeňte, že vy musíte jít příkladem!

S ústou k vašim léčivým zdrojům 

JOy, Jana Ohanková

Více i o mně můžete přečíst zde >>

DESATERO PODZIMNÍ SEBEPÉČE

Podle odborníků je chůze nejjednodušší a přitom jednou z  nejzdravějších pohybových aktivit. A proto je vedle dodržování zásad správného stravování jedním z klíčových prvků důležitých pro udržení zdravého životního stylu.

Chůze vám příjemnou formou zlepší fyzickou i duševní kondici.
Je radostná a samozřejmá aktivita, kterou může denně dělat prakticky každý z nás. Tedy i vy.
Chůze umí neuvěřitelná kouzla. Jaká další kouzla chůze umí, to se dozvíte zde >>

NAŠE ŽIVOTY JSOU PLNÉ NEDOKONČNÝCH ÚKOLŮ. 

Jen co doděláme jednu věc, už na nás čeká něco dalšího. Tento stav je pro náš mozek značně frustrující a vyčerpávající. Proto není divu, že se většina z nás cítí často unaveně a sklesle. Když máme něco nedodělaného, stále na to myslíme. Mozek má totiž tendenci si lépe pamatovat nedokončené činnosti. Bojovat se proti tomu dá zcela jednoduše, odškrtáváním dokončených úkolů.
 
Napište si SEZNAM ÚKOLŮ. Seznam úkolů neboli to-do list slouží:
  1.  jako paměťová pomůcka, která vám nedovolí zapomenout na nic důležitého, a
  2.  jako pomůcka motivační!
Převážná část našich činností je dnes spojena s myšlením.
Tím se vzdalujeme od našich emocí a těla. S emocemi si často nevíme rady a bolesti těla – jeho varovné signály směrem k nám – zajídáme prášky.
 
Schopnost uvolnit se na fyzické i psychické úrovni patří v dnešní době k činnosti, kterou se mnoho z nás musí znovu naučit. A to krok po kroku.
 
Naučte se dnes jednu relaxační metodu.
 
Nevíte jakou?
Využijte zdarma účinné cvičení na zmírnění stresu STRES IN/OUT, kterou jsem pro vás připravila.
 

Horké nápoje. Křupavé listí. Deštivá odpoledne. Pletené svetry. Dýňová polévka. Barevné koruny stromů. Ranní jinovatka. Stále málo? Nové seriálové série a nálož nových filmů v kinech a na Netflixu. Ale ten největší kalibr, s jakým se může podzim pyšnit, je jednoznačný: vychází největších množství nových zajímavých knih a díky dlouhým večerům máme více času na čtení!

Proč si číst v dnešní době knihy?

Čtení stimuluje mozek k rychlejší činnosti, ale má vliv i na mentální schopnosti, emocionální rovnováhu a dobrou náladu

Podzim je spojený s emocí smutku a tak je skvělé se trochu rozveselit. Proto na podzim vybírejte tituly, které vás potěší.

Jak chceš přivítat do svého života něco nového, a tím myslím i zdraví, když je tvůj domov plný starého harampádí?
 
V dnešní době rozhodně převládají VĚCI. Věci, které nakupujeme, hromadíme a tak stále na ně myslíme. Jejich vliv na naše podvědomí a naší následnou vnitřní svobodu je větší, než si chceme připustit. Ani jsme si nevšimli, že věci už nevlastníme, ale ony začaly vlastnit nás. Zabírají v našich životech více místa, něž jim přísluší. Zaměstnávají nás jak mentálně, tak fyzicky. Musíme je stále udržovat v pořádku, opravovat, hlídat atd. Někde v naší mysli existuje místo, kde jsou tyto věci uloženy.
 
Co s tím? Nehledejte v tom žádné složitosti. Všechny limity jsou jen v naši mysli. Záleží na našem rozhodnutí, zda se chceme zbavit nánosů, které jsem vytvořili kolem sebe a v sobě samých. Nejdůležitější je začít. A právě teď – na podzim – je nejlepší příležitost.
U lidí se slabším nervovým systémem nebo u těch, kteří procházejí náročnějším obdobím, se především na podzim projevují stavy obav, strachu nebo dokonce depresí.
 
Jak z toho ven?
Potřebujete  LÁSKYPLNÉ PROSTŘEDÍ
 
Velmi důležité je obklopovat se rodinou a blízkými lidmi, kteří vám pomohou udržet psychiku v rovnováze.
Nic není větším povzbuzením pro lidskou psychiku než pocit, že jste milováni, že máte kolem sebe lidi, kteří se o vás zajímají a kterým se můžete svěřit a trávit s nimi hezké chvíle, třeba právě při hře.
Pokud máte v mezilidských vztazích problémy, například na pracovišti máte spory s kolegy, čím déle takové problémy trvají, tím závažnější dopad na psychiku a následně i vaše tělo to má. Co s tím? Raději změnit práci než se vystavovat takovým problémům. Pokud je vůle, cesta se vždy najde.

Dopřejte si uvolnění ve vaně. Věnujte se chvíli jen a jen sobě a relaxujte.

Miluji relaxaci ve vaně. S bylinkami, éterickými oleji a minerály je to prostě ta pravá pohoda v podzimním čase. Mám pro vás
4 tipy, jak si ji opravdu užít:

  1. Relaxační a léčebná koupel by měla být delší. Účinek se obvykle dostavuje po 20 až 40 minutách.
  2. Voda nesmí být příliš horká (to je nebezpečné zejména pro kardiaky, hypertoniky a osoby s jinými chronickými nemocemi), ale zase vám nesmí vychladnout. Ideální je připouštět průběžně teplou.
  3.  Přísady do koupele volte vždy přírodní.
  4.  Ztlumte si světlo a poslouchejte příjemnou/meditační hudbu.

Ve vaně i jinde si můžete dopřát krátkou meditaci , která vede k harmonii a vnitřní rovnováze. Jak na ni si můžete přečíst zde>> 

Masážní terapie – účinným způsobem, jak pomoci zmírnit bolesti svalů a zlepšit průtok krve. Masáž je také velmi vhodnou relaxační technikou, která vám může pomoci bojovat se stresem. Terapeuti dnes používají širokou škálu masážních technik, které pomáhají lidem snadněji překonat běžné zdravotní komplikace.
 
Kraniosakrální terapie, kterou vám mohu nabídnout já, se může řadit taky mezi masáže. Působí však na hlubší úrovni a má velmi blahodárné účinky na naše zdraví a to jak psychické tak i fyzické.
 
Kraniosakrální biodynamika je jemná a neinvazivní metoda, která spolupracuje s přirozenou inteligencí těla a aktivuje samoozdravné síly v organismu.
 

Kouzlo této metody je v tom, že zklidní rozbouřený nervový systém, klient je schopen prožívat přítomnost, jeho myšlenky utichnou, a za této situace se nastartují ozdravné procesy v jeho těle.

Terapeut vytvoří prostor pro zklidnění a následně se „naladí“ na systém klienta a podporuje jemným dotekem tělu vlastní regenerační síly.
 
Pokud chcete terapii vyzkoušet, najděte si svého terapeuta na kranio.eu (najdete tam kontakt i na mě).
 
Hodně z nás stále spánek podceňuje, ale co naplat, tělo spánek potřebuje a nejenom určité délky, ale taky určité kvality.

Spánek zdravého jedince se skládá z několika fází a každá fáze je pro nás nějakým způsobem důležitá.

Ve spánku dochází:

*k růstu (a to i třeba svalů po cvičení)
* tvorbě kolagenu, který ovlivňuje zdraví nejenom pleti, ale taky kloubů a cévní soustavy.
 
Pro odpočinek těla i mozku, celkovou regeneraci a detoxikaci je nejdůležitější fáze hlubokého spánku.
 
Více o spánku a jak ho zlepšit si můžete už brzy přečíst zde >>
O kolagenu a jeho vlivu na naše zdraví si můžete přečíst zde >>
 
PROČ SI DÁT POHOV OD SÍTÍ?
Jedním z důvodů je MORÉ SVĚTLO.
 
Ano modré světlo nás významně ovlivňuje a ráda bych vám ukázala možnosti, jak svou pleť i zrak efektivně chránit.
Modré světlo na nás působí nejen ze slunce a osvětlení, ale i ze všech mobilů, tabletů, televizí a počítačů. Má krátkou vlnovou délku a jako jediné z celého barevného spektra se umí dostat do hlubších vrstev pleti a do očí až na oční pozadí (na sítnici).
 
Působení modrého světla má spoustu negativních dopadů a o tom jaké a jak se lépe chránit si můžete brzy přečíst více zde >>

Jak ještě můžete podpořit svoje zdraví?

Návyky a rituály se do života dostávají postupně. Někdy však nemáme dostatek sil k jejich zavedení do každodenního života.

Důvodů proč to nejde je většinou mnoho. Nejvíce nás ale omezuje naše zdraví  a vnitřní pohoda a s tím souvisí energetický potenciál, který máme právě k dispozici. 
Jako terapeutka a lektorka to vidím každodenně u svých klientů. A to jak při individuální terapii nebo skupinové lekci. 

Pro vaši podporu, lepší náladu i zdraví, zvýšení a udržení energetického potenciálu jsem pro vás připravila 
NÁVOD, JAK SI BĚHEM PODZIMU UDRŽET ZDRAVÍ, ENERGII A DOBROU NÁLADU

V SOULADU S PODZIMEM

Co získáte pořízením návodu?

Dechová technika k uvolnění a zklidnění

Cvičení k harmonizaci dráhy plic a dráhy tlustého střeva

Dechová technika na uvolnění emoce smutku

 

Podzimní strava + 6 zásad a 9 podzimních potravin

 

Dostatek kvalitních živin
pro naše tělo 

Návod propojuje vědecké poznatky z oblasti neurovědy a osteopatie se starodávným učením východu. Tento pohled je je pro dnešního „moderního“ člověka (rozuměj hlavně pohodlného a lenivého) velice přátelský. Možná právě proto oslovuje čím dál tím více lidí. Věřím, že zaujme i vás.

Mám pro vás MILOU nabídku !

Při objednání návodu – V SOULADU S PODZIMEM, jak si během podzimu udržet zdraví, elán a dobrou náladu, můžete uplatnit slevový kupón v hodnotě 150 Kč. 
Do objednávkového formuláře stačí zadat:

PODZIM S JOY

V technických problémů mě kontaktujte na můj email: joy@janaohankova.cz

Online produkt je určen pouze přihlášeným odběratelům a není povoleno je dále šířit. Pokud se vám líbí a chcete ho sdílet, neváhejte a pošlete odkaz na moje webové stránky svým přátelům a známým. Předem vám děkuji za dodržování tohoto pravidla.