Jak získat svou hvězdu plnou kouzel?

Jak získat svou hvězdu plnou kouzel?

Prosinec je tady a v plném proudu. Prožíváme advent, na jehož konci nás čekají pohádkové Vánoce. Jeden z nejkrásnějších a zároveň i nejnáročnějších měsíců v roce. Kolik z vás si toto období užívá v klidu a tichu s teplým čajem a knížkou, zpíváním koled nebo procházkou v lese? Mávnete nad tím rukou a jdete s proudem dál? Nebo slavíte a prožíváte svátky jinde, třeba v teple a u moře?

Vánoční čas se díky mým dětem ke mně opět vrátil v „pohádkové“ podobě.  Nyní jsem to já, kdo vytváří kouzlo Vánoc u nás doma. A spolu s Adventem se stal tento čas opravdu důležitou součástí celého roku. 

Naučila jsem se využívat potenciál tohoto období a načerpat co nejvíce ticha a klidu do svého srdce. Potřebuji totiž získat dostatek energie na všechny své plány a projekty, které mě čekají v dalším roce. 

Jaké jsou vaše plány, máte na ně dostatek energie? Nenapadlo vás o tom takto přemýšlet? 

1) Bilancujte

Tento měsíc je důležitý pro nás všechny. Končí přírodní cyklický rok. Nastává čas bilancování, přemítání. Vybledlá a studená zem jako by přímo vybízela k návratu do vlastního nitra. Máte jedinečnou příležitost si uvědomit, co všechno se vám povedlo. Pochopit a docenit, jak velkou práci jste v tomto roce udělali. Podívat se na to, co se vám nepovedlo a kam už nechcete investovat svůj drahocenný čas a energii.

2) Zaměřte svou pozornost k tichu a klidu

Advent, Vánoce i obdobím po nich jsou spojeny s klidem, tichem, prázdnem a prostoremNalaďte se na tyto kvality, vnímejte je a nechte je prostoupit vašim tělem. Je to čas, kdy bychom měli stejně jako příroda odpočívat a naslouchat.

Pokuste se zastavit, kdykoli se ocitnete ve víru ruchu a zmatku. Zavřete oči a vnímejte svůj dech. Zpomalte ho a zklidněte. Spočiňte s rukou na srdci. Spojte se s tichem a klidem vašeho nitra. V tuto chvíli máte šanci, že zaslechnete zpěv své duše. Pokud se vám to opravdu povede, tak se to projeví i kolem vás. Čím častěji krátké zastavení budete praktikovat, tím lépe se s klidem vašeho nitra spojíte.

3) Soustřeďte se na sebe. Na to, co vám přináší radost. A tímto směrem se vydejte

Prosincová energie je vhodná na přípravu na další rok, nové aktivity i začátky.  Právě teď je ten nejlepší čas na utřídění myšlenek, promyšlení správného rozhodnutí, analyzování informací a zahájení přípravy na vaše budoucí aktivity. Podnikněte první kroky ke zhmotnění vašich snů, vizí a plánů na příští rok.

Zkuste letos vnímat adventní a vánoční čas jako přípravu k novému začátku. Pokud budete vědět, kudy a kam chcete jít, neztratíte se.

Přeji vám z celého srdce klidné a kouzelné Vánoce ve společnosti vašich přátel a lidí, které máte rádi. Ať jsou vaše dny plné lásky, radosti a štěstí.

Mám pro vás i malý dárek. Hvězdu plnou kouzelSpojte se s tím, co vám přináší radost . A to hravou a kreativní cestou. Věřím, že Hvězda plná kouzel potěší každého z vás a bude zářit nejen u vás doma, ale i v srdci.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>