ROZFOUKEJ SVŮJ STRES

Neváhej a rozfoukej svůj stres daleko od svého života!

Relaxační technika je postavená na orientaci v prostoru – tady a teď – a je tak nenápadná, že ji můžete dělat naprosto kdekoli. Zabere vám pouze  3 – 5 minut. A to už stojí za vyzkoušení.

Spočívá v uzemnění, orientaci v prostoru, aktivaci našich pěti smyslů, harmonizací nervového systému (přímo oslovíme nervus vágus) a orientaci k léčivému zdroji. Tato kombinace umožňuje tělu se okamžitě zklidnit a uvolnit.  

Možná vám to teď zní komplikovaně, ale opak je pravdou a já vás provedu krátkou videonahrávkou.

Čím častěji cvičení budete používat ke zklidnění, tím lépe si se svým stresem poradíte i v budoucnu. 

 

Účinné cvičení na zmírnění stresu je zde

Než začnete, určete si míru svého aktuálního rozrušení (aktivace nervového systému). A to na stupnici od 1 do 10. Kdy 1 je malé rozrušení nebo žádné a 10 je nejsilnější co jste kdy prožili.

Proč? 

Zjistíte tak, zda vám cvičení pomohlo ROZFOUKAT váš STES. 

Na konci cvičení si míru vašeho rozrušení na stupnici zkontrolujte a ohodnoťte znovu. Pokud se nedostanete o bod níž, zopakujte si to. Cvičení praktikujte co nejčastěji a kdekoli i kdykoli máte chvilku. Vaše tělo se potřebuje opět naučit regulovat a zvýšit svou resilienci (odolnost nervového systému). A to chce čas.

Teď už se pokuste najít si místo, kde vás nebude nikdo a nic vyrušovat. Pokud to není možné, tak si to aspoň představte. Pak se zhluboka nadechněte a vydechněte a postupujte podle videonahrávky.

 

Co vám relaxační technika přinese?

  • Okamžitě vás zklidní.
  • Příjemně vás uvolnění.
  • Budete se cítit bezpečněji a jistěji.
  • Technika vám bude vždy po ruce.
  • Při pravidelném používání posílí vaši odolnost vůči stresu – REZILIENCI.  

Tuto metodu používám, jak ve své terapeutické praxi, tak v každodenním životě. A vím, že opravdu funguje.

Posilte svou odolnost vůči stresu

Stres a psychický stav člověka zásadně ovlivňuje rovnováha minerálů a vitamínu v těle. Proto nepodceňujte i tuto stránku a doplňte minerály a vitamíny v podobě:

1) SLUNEČNÍHO SVITU

2) PRAVIDELNÉHO POHYBU

3) VYDATNÉHO SPÁNKU

4) KVALITNÍ A JEDNODUCHÉ STRAVY a případně i výživových doplňků.

 

Je opravdu velmi důležité, zda dobře spíte, zda chodíte pravidelně ven a vystavujete se slunečnímu svitu a zda je vaše strava bohatá na vitamíny a minerály. Což je v dnešní době veliký problém. Nedostatek vitamínů a minerálů často doplňujeme externě. Neuvědomujeme si však, že doplňky stravy nám mohou i ublížit. 

Chcete být odolnější proti stresu napořád?

Už opravdu nechcete vybuchovat jak papiňák, jen co uvidíte nepořádek v kuchyni a nevynesený koš. Nechcete do sebe nasávat špatnou náladu, která je všude kolem. A po návštěvě rodičů vašeho partnera budete klidná a vyrovnaná

ZVLÁDNI SVŮJ STES

9 klíčů otevře dveře k vaší větší odolnosti

9 užitečných a praktických postupů do kapsy, které jsem pro vás vytvořila, si se zahlcením a svalovou tenzí poradí. Navíc vám přinesou klid a uvolnění. Jsou rychlé, funkční, bezpečné a v praxi ověřené. 

S klíči v kapse se budete cítit bezpečněji v každé nepříjemné situaci. A poradíte si rychleji a efektivněji s nepříjemnými pocity, které vás náhle přepadnou. A hlavně budete mít už konečně dostatek energie na to, co vás baví a naplňuje. 

  • Každý klíč otevírá nové možnosti k vaší vyrovnanosti a harmonii.
  • Když se z vaší praxe stane zvyk, lépe a rychleji si poradíte s každodenním stresem.
  • Tyto klíče jsou univerzální a dají pod zámek jakéhokoli vašeho osobního bubáka nebo ho aspoň na chvíli zaženou.
  • Zároveň vám přinesou do života více radosti, pohybu a volnosti a to jak ve fyzické, tak i psychické rovině.

V případě technických problémů mě kontaktujte na můj email: joy@janaohankova.cz

Tato relaxační technika je určena přihlášeným odběratelům a není povoleno ji dále šířit. Pokud se vám líbí a chcete ji sdílet, neváhejte a pošlete odkaz na moje webové stránky svým přátelům a známým. Předem vám děkuji za dodržování tohoto pravidla.