Jóga, Pilates, Meditace

PRO ZDRAVÍ VAŠEHO TĚLA I DUCHA

Skupinové lekce
Individuální lekce
Kurzy naživo i online

Naladím vás na váš dech, přivedu vás blíže k sobě a naučím vás lépe vnímat vaše tělo, aby bylo zdravé a vitální dnes, zítra i za 10 let. 
Díky své 20 leté praxi s klienty vím, jak je pro vás důležité cvičit správně a zdravě a to tak, aby vám lekce přinášely vitalitu, sílu i uvolnění. Moje lekce nejsou o složitých a náročných pozicích či hluboké jógové praxi. Lekce se mnou vám přinesou uvolnění a radost na všech úrovních.
Těší mě, že pro mnoho mých klientů je cvičení se mnou jejich velkým ZDROJEM.

SKUPINOVÉ LEKCE

Skupiny, které vedu, jsou malé a proto se budete cítit bezpečně a uvolněně.

Jak lekce probíhají a jak vypadají?

 • Lekci vždy začínám zklidněním, usazením/uzemněním a napojením na dech.
 • Následuje protažení a zahřátí těla. Na lekci jógy jsou základem asány, které se plynule střídají a mají různou dynamiku. Pilates je především o zpevnění středu vašeho těla a pro mě je to úžasný nástroj, jak u vás vybudovat správné návyky pro zdravé cvičení.
 • Lekce obsahuje komplexní protažení a posílení celého těla alespoň ve 4 z 5 základních pozic (ve stoje, v pozici kočky a lehu na zádech, břiše a boku).
 •  Konec lekce věnuji relaxaci.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Soukromá lekce pro vaše tělo, mysl i duši.

V soukromí máte prostor jen sami pro sebe a já se věnuji plně jen vám. Povedu vás dechovými cvičeními, meditacemi, fyzickým cvičením na principech Pilates a léčebnými postupy jógy dle vašich individuálních potřeb.

Společně stanovíme cíle a navrhneme program pro udržení a podpory vašeho osobního růstu. Zaznamenáte pokrok a uzdravení na všech úrovních vašeho organismu.

V čem jsou moje lekce výjimečné?

 1. Podporuji uvolnění napětí na fyzické i psychické úrovni. 
 2. Fokus na váš dech. Na lekcích se a během celé hodiny vás neustále orientuji k vašemu dechu. Podporuji vás, aby byl dech hluboký, plynulý a sladěný s pohybem.
 3. Snažím se o to, abyste měli na konci lekce příjemný pocit z toho, že si hezky, zdravě a vydatně zacvičíte. Praxe i život mě totiž naučili, že psychika nás ovlivňuje daleko více než si někteří z nás připouštějí.
 4. Umím se naladit na skupinu i jednotlivce a vnímám jejich potřeby v daném okamžiku.  „Stavím“ lekci tak, aby podpořila jejich vitalitu, přinesla uvolnění a radost. 
Druhy lekcí

VINJÁSA FLOW JÓGA

Na lekcích se zaměřujeme na cvičení pozic jógy v plynutí s dechem. V průběhu celé lekce je praktikována dechová technika (udždžájí). Tak zvaná vinjása – spojení jedné fáze dechu a jedné pozice, je základní charakteristikou Vinjása flow jógy.

TERAPEUTICKÁ JÓGA VE TMĚ (JEN PŘI SVÍČCE)

Jemné cvičení jógy pro uvolnění napěti na úrovni těla i mysli vycházející z jógové terapie, hathajógy, somatického vnímání a kontrolovaného středu těla. 

Na lekcích s klienty:

– rozvíjíme sílu a pružnost těla i mysli,
– prohlubujeme dech,
– uvolňujeme napětí na fyzické i psychické úrovni.

Psychika i fyzické tělo společně dohromady vytvářejí souhru a člověk pravidelně praktikující se pak cítí dobře. 

Cílem cvičení je:

– uvolnit tělo i mysl,
– regenerovat páteř, 
– protáhnout zkrácené svaly trupu, posílit v místech, kde jsou svaly ochablé, a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet a
– naučit klienty správně dýchat.

Do lekcí přidávám orgánovou sestavu a cvičení jógy na základě čakrového systému (součástí je i hormonální jóga). Vždy se naladím na aktuální potřeb skupiny.

PILATES FIT

Pilates je vysoce efektivní systém cvičení na posílení svalů ceslého těla. Během cvičení je zapotřebí se řádně koncentrovat a zapojit veškerou svou sílu. Je důležité mít každý jednotlivý cvik pod kontrolou. Je jenom na vás, kolik do nich vložíte energie. Jinými slovy – výsledky, kterých dosáhnete díky cvičení, jsou ve vašich rukách. 

V rámci této lekce se můžete těšit na mou neustálou podporu a motivaci zapojit do cvičení co nejvíce vašeho úsilí, zároveň nezapomenout na vaše tělo a dech.

Princip pilates má také obrovský vliv na psychickou stránku. Po skončení se budete cítit uvolněně, psychicky vyrovnaně i odpočatě, i když jste si vlastně dali pořádně do těla. Důvodem tohoto pocitu je hlavně ono soustředění se na vykonávání každého jednotlivého cviku, což znamená, že mozek má na malou chvilku pauzu od každodenních starostí

PILATES FYZIO

Kurz vychází z myšlenky podobnosti základních principů fyzioterapie a metody Pilates, které obě staví na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře a na správném dechovém stereotypu. Tyto základy jsou dále rozvíjeny v blocích, které se věnují  celé páteři (bederní, hrudní a krční), dolní končetině a ramennímu pletenci a horní končetině

Důležitou součástí jenácvik správného dýchání do břišní dutiny.

Co vám lekce přinesou?

 • Naučíte se správně a plně dýchat = esenciální základ vašeho života.
 • Budete vědět, jak být správně v dané pozici, než začnete cvičit = nejdůležitější základ pro vaše tělo a jeho zdraví.
 • Cvičení si budete užívat a přinese vám vitalitu, sílu, uvolnění a radost = skvělá cesta k vašemu pravidelnému návyku.

Co dále můžete získat?

 • Odbourání únavy, stresu, negativních pocitů (strach, úzkost, deprese).
 • Eliminaci bolestí zad a kloubů, zlepšení stavu pohybového aparátu.
 • Zlepšení fyzické kondice, redukce váhy a lepší soustředění a koncentraci.
 • Více životní energie a dobrou náladu.

Kde lekce probíhají?

Lekce se konají ve studiu QUIS – Na okraji 42, Praha 6 (metro Petřiny).

CENA A ROZVRH

Ceny a rozvrh za lekce i kurzy najdete v ceníku.

Jmenuji se Jana Ohanková...

… jsem celostní terapeutka tělového vnímání,  lektorka jógy, metody Pilates a meditací.  12 let jsem působila v pohybovém centrum pro 3 generace SPOLEČNÝ DEN, který jsem založila v roce 2009.

Ve své praxi využívám i jemné a celostní metody: Kraniosakrální biodynamiky, Somatic experiencing. 

Pohybu se věnuji od svých 6 let (především turistika, plavání, tanec). Jógu praktikuji od 2001 a lekce vedu od roku 2005. Mám velmi rozvinuté tělesné vnímání a tak se dokážu naladit na systém klienta a doporučit to nejlepší pro jeho vnitřní uvolnění.

Moje lekce respektují možnosti uvolnění a síly každého klienta. 

Jak hodnotí moji práci klienti?

Na lekce jógy chodím přes rok, nyní jsem kvůli těhotenství přerušila, protože jsem velice unavená. Mě jóga pod Janiným vedením pomohla v tom, že jsem na vlastní kůži cítila, že moje tělo je stále pružnější. Lekce mě bavily a měla jsem z nich dobrou náladu. Naučila jsem se správně dýchat a občas si doma zazpívám OM
Kateřina Jíchová
na mateřské dovolené
K Janě chodím na jógu pro dospělé i na cvičení po porodu moc ráda. Pomáhá mi to udržet se v kondici, resp. pomohlo mi se do ni dostat po porodu. Také si vždy psychicky odpočinu a jsem tak plná sil na další dny strávené s mým synem.
Janka Kmotorková
na mateřské dovolené
Na Janiny lekce jógy docházím již devátým rokem a nedovedu si představit, že bych chodila k někomu jinému. Na lekcích si nejen úžasně protáhnu tělo, ale i zrelaxuji mysl po celodenním shonu, v tom jsou její hodiny nepřekonatelné. Chci vyzdvihnout, že se Jana dokáže naladit na potřeby klientek a těm každou jednotlivou lekci přizpůsobí. Její lekce mne prostě pořád baví!
Hanka Rýdlová
právnička
Již jsem v životě navštěvoval mnoho kurzů a poznal různé cvičitele a trenéry. Jana je nejlepší. Proč? Koncepci má vždy velmi dobře promyšlenou ale dokáže ji pružně měnit dle nálady a stavu skupiny. Líbí se mi i to, jak je každá hodina trochu jiná a doplněná novými prvky. Velmi oceňuji Janin profesní rozvoj, protože se stále učí nové věci a hledá cesty pro jejich uplatnění. Jako cvičitel je vynikající ve smyslu pro detail a citlivý dohled nad svými klienty, kdy nás pozorně pozoruje a umí najít tu správnou cestu pro každého jednotlivce. A to vše stále s dobrou náladou a úsměvem.
Zdenek Mangler
Projektový manažer

Chcete se na něco zeptat?

DOMLUVIT INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN SI MŮŽETE ZDE:

mandala