Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost, pohodu a klid do života, s jejich léčivými zdroji.

Jana Ohanková

JSEM

  • Autorka projektu MOJE ZDROJOVNA.
  • Učitelka jógy a Pilates.
  • Terapeutka kraniosakrální biodynamiky a somatického léčení traumatu (terapeutická práce s tělem).
  • Zakladatelka a ředitelka rodinného centra SPOLEČNÝ DEN v Praze, které nabízí pohybové aktivity pro 3 generace.
  • Maminka Ondřeje a Šimona a žena, která patří k Tomášovi.

VE SVÉ PRAXI PROPOJUJI

  • Jemné somatické metody, které jsem se naučila od svých učitelů.
  • Svou intuici, které důvěřuji a následuji ji.
  • Ticho a klid svého srdce, které prohlubuji meditací.
  • Zdravý selský rozum, který mi byl dán do vínku díky mým rodičům.

Najednou jsem se ocitla v přítomnosti s jedním a za nedlouho i druhým dítětem. Když jsem s tím mladším, který se narodil v Brdech, přijela do Prahy, začalo nám čtyřleté období nemocí. Manžela navíc poslali služebně do Anglie, kde trávil 3 dny v týdnu po celé 2 roky. Příbuzní žili 400 km daleko. V té době umřel tatínek a maminka vážně onemocněla. Sáhla jsem si na dno svých sil. Byla jsem unavená, podrážděná a nesnesitelná.

Čas a soustavná práce na sobě, to, abych se cítila lépe, byla spokojená a veselá, byla jediná a dnes vidím, že i velice dobrá cesta.

V současné době se věnuji svým zájmům a zálibám, jež jsou zároveň mými léčivými zdroji:
meditacím, cvičení BODY&MIND, vědomé chůzi, terapiím tělového vnímání – kraniosakrální biodynamice a somatic experiencing, čtení, tanci a turistice.

Zbavila jsem se zdravotních problémů a posílila svůj nervový systém. Věci, které ke mně přicházejí, se snažím řešit v klidu a pohodě. Žiji život s láskou a radostí.

MOJE SOUČASNÁ CESTA

Dnes jsem autorkou projektu

Moje zdrojovna je místo, kde se naučíte spojit se s tím, co vám přináší radost a sílu do života. Naučíte se využívat potenciálu svých zdrojů a díky tomu budete procházet životem s lehkostí.

K tomuto projektu jsem se dostala postupně a pozvolna. Myšlenka ve mně klíčila několik let. Bylo však těžké téma uchopit.  Zázraky se začaly dít, až když jsem vstoupila do on-line kurzu  Podnikání z pláže.  Stáňa Stiborová, jeho autorka, mi ukázala, že podnikat se dá i srdcem.

Velice pozvolna jsem odhodila všechny svoje „ALE“ a překročila snad tisíckrát svou komfortní zónu.  Postupně jsem se zbavila toho, co mi nedělalo radost a bralo sílu a energii. Soustředila jsem se na svoje léčivé zdroje. Byly to právě ZDROJE, které mi pomohly vyrovnat se se ztrátou nejprve tatínka, pak maminky a roce 2018, kdy vznikal tento projekt i dvou přátel.

Jsem přesvědčena, že se zrodilo místo
MOJE ZDROJOVNA
s velkým potenciálem pro život.
 

MOJE LÉČIVÉ ZDROJE

JÓGA

V roce 2001 jsem se seznámila se zcela novým stylem cvičení – PowerYogou. Toto dynamické jógové cvičení mne velice okouzlilo. PowerYoga mi totiž zpevnila i protáhla tělo a zároveň dodala energii a klid. Pod vedením Vaška Krejčíka a Lenky Kýrové jsem se PowerYoze věnovala pravidelně 4 roky. V roce 2004 jsem se rozhodla stát lektorkou tohoto stylu cvičení.

Od té doby jsem ušla kus cesty. Seznámila se s různými styly jógy a různými učiteli. Jógu dnes již necvičím ale praktikuji a to téměř denně, zároveň se snažím se prohlubovat své vědomosti. Tyto vědomosti, klid a soustředění předávám lidem na svých lekcích. Jóga je pro mne moje zlato.

PILATES

V průběhu cesty jógou jsem se na žádost mých klientů seznámila s Pilates. Tento styl cvičení mne okouzlil až po studiu u Gábiny Němečkové, majitelky studia MyPilates. Naučila jsem se jak být správně a lépe ve svých jógových pozicích a jak je klientům správně vysvětlit. Zároveň jsem cvičení Pilates propadla. Pilates je pro mne moje stříbro a já o něho pečuji s láskou a vděčností.

 

MEDITACE

Praxe jógy i cvičení Pilates, obě tyto metody jsou úzce svázány s dechem. A tady je už jen krůček k meditaci. V roce 2010 jsem se potkala s Terezkou Kramerovou, která mi ukázala kouzlo meditace. Obrovskou meditační zkušenost ticha a klidu jsem zažila díky Charlesovi Ridley, učiteli kraniosakrální biodynamiky.  A denní praxi mi pomáhá ukotvit Jan Honzík v rámci Mindfulness. Vnímám, že jsem na začátku a hledám tento svůj diamant. 

 

TERAPIE

Vědomý dotek je pro mne i pro moje tělo kouzelný. Masáže si dopřávám už od střední školy a dalo by se říct, že jsem už dost vybíravá 🙂

 V roce 2000 jsem objevila Shiatsu masáže a tato masáž mne zcela okouzlila. Po 4 letech pravidelných masáží a několika kurzech jsem se rozhodla tuto masáž studovat u Darji Shiatcu School. Mám za sebou její základní kurz.

V současné době se věnuji Kraniosakrální terapii (od roku 2008) a metodě Somatického prožívání (od roku 2014). Obě tyto metody mne okouzlily svou hloubkou a zároveň jemností, se kterou oslovují tělo a orientují ho ke zdraví.

Tyto metody mají velmi pozitivní vliv na celkový fyzický tak i duševní stav člověka. Jejich kouzlo je v tom, že zklidní náš rozbouřený nervový systém, klient je schopen prožívat přítomnost (jeho myšlenky nikam nebloudí) a za této situace se nastartují ozdravné procesy v těle klienta.

Close Menu