Právě si prohlížíte Desatero podzimní sebepéče

Desatero podzimní sebepéče

Listopad klepe na dveře a možná jste si už všimli několika věcí, které s podzimem pravidelně přicházejí.

  1. Ubývá nám energie a celkově se zpomalujeme.
  2. Častěji se potýkáme s nemocemi horních cest dýchacích.
  3. Nedaří se nám tak jednoduše začínat nové věci. 
  4. Často jsme smutní a možná i mrzutí. 
  5. Začínáme více jíst a potřebujeme sytější, výživnější a hlavně vařenou stravu.

Ano, všechno tohle k podzimu patří a není dobré s tím bojovat. Vnímám, jak důležité je si tyto pravidelné změny stále připomínat, uvědomit si je a být v souladu s přicházejícím ročním obdobím – s podzimem. 

Rytmus přírody působí jako zdroj oživující síly. Je to náš léčivý zdroj. Když jsme v souladu s tímto rytmem, náš život se velmi zjednoduší i ozdraví. Přirozený rytmus tělu přináší sílu a vytváří klid a ten je předpokladem k jakémukoliv léčení.

Začít se změnou a vymotat se ze začarovaného kruhu, je vždy velmi náročné. Osvědčily se mi jednoduché návyky a rituály, které zavádím s nástupem podzimu. Tyto návyky a rituály, které na podzim praktikuji, mají jednoznačně blahodárný účinek pro moje tělo i psychiku. Ráda se o ně s vámi podělím. Vytvořila jsem pro vás Desatero podzimní sebepéče, které si můžete stáhnout zdarma. 

Desatero je jednoduché, přesto můžete mít se zavedením návyků značný a někdy i nepřekonatelný problém.  Zjistila jsem, že největším oříškem u mých klientů, ale někdy i u mě samotné, není nový návyk do života zavést, ale udržet si ho. Proto vám u každého návyku dávám návod, jak si ho v životě udržet. Když totiž víme, jak je pro náš život a zdraví důležitý, hned mu dáme větší pozornost. A pokud návyk doporučí osoba, které důvěřujeme, je to hned snadnější. 

A ještě jedná dobrá rada z vlastní zkušenosti. Zkuste k novému návyku pozvat celou svou rodinu. Nezapomeňte, že vy musíte jít příkladem!

V jednoduchosti je velká síla

Miluji jednoduchost, protože se v ní ukrývá veliká síla. A proto jsem vytvořila DESATERO, které mi udělá radost a nezahltí mě.  Desatero je pevně spojeno s mým životem a beru ho jako každoroční samozřejmost. Naopak cítím na sobě okamžitý úbytek energie, když své zaběhnuté rituály poruším nebo změním. 

Věřím, že vám DESATERO PODZIMNÍ SEBEPÉČE  přijde vhod. Nebo dokonce zjistíte, že jste tyto návyky a rituály do svého života už dávno začlenili. Ujištění, že něco děláte ve svém životě správně, je někdy cennější než nová informace, kterou možná za chvíli zapomenete.

Užijte si listopad a nezapomeňte, že:

  • toto období bychom měli využít zejména k regeneraci, zklidnění, odpočinku a čerpání sil do dalšího období.
  • Listopad je jeden z nejpříjemnějších měsíců, kdy bychom si měli užívat hlavně hojnosti, zábavy, společnost přátel a rodiny, dobrého jídla a pití. Zkrátka užívat si radost, pohodu, klidný a bezstarostný život.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>