Právě si prohlížíte Jak může úplňkový rituál podpořit vaše vztahy?

Jak může úplňkový rituál podpořit vaše vztahy?

V pondělí 25. 3. v 8:00 nás čeká první jarní úplněk a bude ve VAHÁCH. Luna nám přinese energii harmonie, krásy a hledání rovnováhy ve všech aspektech našeho života.

Vstupujeme „do světla“ a od tohoto dne nabíráme energii, stejně jako příroda kolem nás. Pokud chceme v létě zářit, na podzim se radovat ze své úrody a v zimě v klidu čerpat ze svých zásob, je důležité nepodcenit jarní období. Nalaďte se právě teď na mocné energie jara a podpořte je na všech úrovních. Získáte tím elán a vitalitu na celý rok.

Březnový úplněk  je z astrologického hlediska pod vlivem vah. V tomto období bychom měli především:

 • harmonizovat mezilidské vztahy,
 • zlepšit vzájemnou komunikaci a
 • vytvořit si pevné, stabilní a bezpečné prostředí.

Naše vztahy jsou odrazem nás samotných. Svědčí to o našich schopnostech naslouchat druhým, o naši empatii a umění diplomacie. Také to ukazuje, jak zdravé a pevné máme osobní hranice. Ty dávají druhým jasně najevo, že je právě překročili a jak se k nám chovat opravdu už nemůžou. 

Zaměřte se na zvládnutí těchto dovednosti a pokuste se vztahy, které vás obklopují, zlepšit. Vždy je co zlepšovat. O vztahy s druhými lidmi je důležité pečovat s láskou a vlídností. A jistě znáte pořekadlo: „Nedělej druhým to, co bys nechtěl, aby oni dělali tobě.“

Harmonizace mezilidských vztahů - rituál

Období úplňku ve vahách je ideální na rituál, který podporuje očištění negativní energie ve vztahu. Tento rituál nabourá a rozmělní negativní energii ve vztahu a přemění ho na pozitivní. Vše totiž začíná na úrovni naši mysli.

 Na rituál si připravte: 

 • provaz nebo šátky na vytvoření kruhu kolem sebe,
 • bílé svíčky a zápalky,
 • bílý papír a pastelky, 
 • meditační hudbu (pokud máte rádi).

Průběh rituálu:

 1. Pusťte hudbu nebo si zazpívejte mantru OHM (aspoň 3x).
 2. Vytvořte kolem sebe kruh z provazu nebo šátků a postavte na ně aspoň jednu nebo několik hořících svíček (pozor na bezpečí!).
 3. Sedněte si doprostřed kruhu a „spojte se se zemí“ – meditací, prodýcháním apod.
 4. Na bílý papír namalujte 2 postavy – sebe a toho druhého a jak vidíte a prožíváte váš vztah (dejte si 2 až 5 minut). Na jednu půlku pod obrázek napište vše, co vás na tom vztahu zraňuje. Na druhou půlku napište, jak by měl vztah fungovat, aby byl pro vás harmonický. Napište vždy aspoň 2 konkrétní věci.
 5. Vizualizujte si osobu ve vztahu (pokud je to pro vás náročné, tak se dívejte na svůj namalovaný obrázek) a pomalu mu/ji vše přečtěte (nahlas nebo v duchu).
 6. Pak zůstaňte několik minut v klidu, zavřete si oči (pokud je to možné) a orientujte se na tu pozitivní část textu (jak by měl vztah s tímto člověkem fungovat).
 7. Pak na další papír namalujte váš nový vztah s touto osobou. A opět můžete zůstat chvíli v tichu a klidu a vnímat, to co jste namalovali a jak se cítíte.
 8. Papír se starým vztahem roztrhejte a zničte (spálit nebo kousky vyhodit do záchodu – to až po ukončení rituálu).
 9. Pak si zazpívejte mantru OHM nebo jen zhasněte svíčky a vystupte z kruhu.

Následujících 14 dní (až do novoluní) si každý večer před spaním ve své paměti tento obrázek vizualizujte.

Nestihli jste rituál za úplňku, nevadí, udělejte si ho právě teď. Síla úplňku  a nastavení planet je však jedinečná 😉 , o tom není pochyb.

Harmonické vztahy můžete podpořit i očistou svého těla, mysli i prostředí. Tato cesta, pokud ji pravidelně opakujete, se trvale podepíše, jak na vašich vztazích, tak na zdraví, které se začne zlepšovat. Rozhodně to stojí za vaši pozornost, trochu času i úsilí.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>