Právě si prohlížíte Namíchej si svůj koktejl jarní očisty

Namíchej si svůj koktejl jarní očisty

Často slyším od svých klientů i přátel, že opravdu vědí, jak důležitá je jarní očista. Vědí i co a jak je s očistou spojeno. A dokonce s jarní očistou někdy i začnou. Ale úspěšní jsou jen občas nebo vůbec.

Jak podpořit své zdraví a to v období, které je pro náš organismus nejnáročnější? V únoru a březnu.

V tomto období čerstvé ovoce či zeleninu s vitamíny už moc nenajdete a nové ještě nevyrostly. Sluníčka je už sice více, ale je i silný vítr a ten roznáší různé bacily. Na co se zaměřit ve své vlastní očistě je vždy individuální, ale cyklus roku je pro každého stejný.

Únor je spojen s ledvinami a je důležité se o ně v tomto období starat primárně.

Ledviny jsou považovány za zásobárnu energie celého těla, za tvorbu životní síly. Vyrábějí také energii pro pohlavní orgány. Ovládají kosti, uši a sluch. Silné ledviny svědčí o nadbytku životní síly.
Březnu zase vévodí žlučník, jež napomáhá trávení tuků a detoxikaci.
Proto jsem si naordinovala svůj koktejl jarní očisty od Hromnic až do Velikonoc. Chci vás inspirovat a budu moc ráda, pokud se i vy přidáte a vytvoříte si svůj vlastní koktejl.

Můj koktejl jarní očisty

Ráno:

  • Krátká uzemňující meditace
  • Cvik, který je zaměřen na dráhu ledvin (najdete ho pod textem).
  • Ranní teplá voda s citrónem – podpoří trávení

Každý den:

  • Aspoň 3-5 km procházka svižnou chůzí.
  • Omezit maso a tučné – u mne to není problém na max. 2x týdně.
  • Cukr a bílá mouka – tu omezuji vždy, takže si ji můžete na seznam přidat i vy 🙂
  • Ne kávě – piju náhražky např. káro, ale nejlépe bylinkové čaje nebo vodu. Někdo zvládne jen omezení kávičky, jiný omezí zase cigarety nebo alkohol. Nejlépe ale vše dohromady.
  • Do jídelníčku přidávám fazole všeho druhu a na všechny způsoby – fazole = ledvina.
  • Dlouhý a vydatný spánek – spát teď chodím pravidelně ve 22:00 nejpozději ve 22:30.
  • Otužování se stalo už hitem, ale pro zmrzlíky je to nejlepší čas, kdy můžou začít.

Čím více zdravých ingrediencí přidáte, tím výživnější váš KOKTEJL bude!

Spánek a odpočinek je v tomto období nejdůležitější. Pokud se nechcete zavazovat k ničemu z výše uvedeného, tak si do svého koktejlu určitě namíchejte spánek a odpočinek.

Doporučuji si „svůj koktejl“ opravdu dát na papír a tento papír si položit někam, kde bude každý den na očích. Můžete si vyrobit i tabulku a odškrtávat si splněné položky. Kreativitě se meze nekladou. Jen na sebe netlačte a nebuďte přísní. Nejdůležitější je radost, kterou ze svých úspěchů budete mít vy a pak i vaše tělo.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>