Právě si prohlížíte Ochutnejte nápoj mládí od lékaře Karla IV.

Ochutnejte nápoj mládí od lékaře Karla IV.

Celé věky se lidstvo snaží najít recept na nápoj mládí. Pro tento recept jsou schopni utratit celé království. Mladí, krása a zdraví, to je modlitba i naši současné společnosti. Cítím a vnímám, že opak je pravdou. Lidé jsou nemocní, neduživí, unavení a bez energie.  A to vše v hmotném dostatku. Ale proč? Odpovědí může být mnoho. Tato rezonuje se mnou.

Odpojili jsme se od svých léčivých zdrojů

Máme na výběr až z příliš velkého množství.  Náš život se stává povrchní a my jsem v zajetí konzumu. Abychom si mohli vybrat to správné a potřebné pro nás a náš život, musíme zapojit svoji hlavu. A to děláme tak často, že se postupně odpojíme od svého srdce a pak i těla. Nevnímáme to, co nás dělá opravdu šťastnými a co je pro naše tělo opravdu dobré a zdravé. Ztrácíme směr a navigaci., pevnou půdu pod nohama. Odpojili jsme se od svých léčivých zdrojů, od toho, co nám dodávalo energii, radost a klid.

Jak vrátit do života radost a zdraví

Je moudré, uvědomit si, co nám přináší radost, lásku a energii a to pak ve svém životě vyhledávat nejčastěji. Tyto věci/hodnoty/situace nás nabíjejí a jsou našim zdrojem. Zdroje nás pak spojují s tím, kdo jsme spíše než s tím, kým jsme se stali. Zdroje nám dávají sílu procházet životem s lehkostí.

Stejně tak je důležité, vnímat to, co nám nedělá dobře.  Naučit se říkat ne, to už nechci. Buduje to naše hranice. Když máme pevné a stabilní hranice, tak se dokážeme lépe vyrovnat s tím, co nám život přináší. Cítíme se bezpečněji a procházíme životem s jistotou. To nám zlepšuje naše psychické a pak i fyzické zdraví.

To nejlepší pro nás může být velice prosté. Může to být na dosah ruky. A může to být dostupné všem.  Je to skromnost, pevnost (pravidelnost) a pokora.

Je to však cesta. Cesta každého z nás. U každého jinak dlouhá. Já vám mohu popřát štěstí a sílu na této cestě. Jít po ni však musíme každý sám za sebe.

Na cestu se vám může hodit tento následující recept. Recept na nápoj mládí. Recept inspirovaný lékařem Karla IV., Mistrem Havlem ze Strahova. Dodá vám sílu, klid a jasnost. Minimálně vás pobaví.

Císařská životospráva

Nuže způsob a řád přijímání potravy je takový, aby ráno, když se probere ze snu, usiloval o vypuzení přebytečných látek….

kadibudka

Pak ať si pořádně vykartáčuje vlasy a promasíruje hlavu a rovněž celé tělo…

WP_20160524_13_21_19_Pro

Doporučuji krátkou qi gongovou sestavu, která slouží na rozproudění stagnující energie. Je možné ji použít, když na vás leze únava a vy chcete ještě něco dokončit, dlouho jste seděli bez přestávky, jako rozcvičku před vaším obvyklým cvičením nebo jako ranní rozcvičku. S díky od Erika Palka.

Pokud se chcete dozvědět více a potřebujete dotankovat nádrž vaší energie do plna. Pomocí a inspirací vám může být moje ZDROJOVNA nebo Erikův eBook, „Dejte sbohem únavě“.

…ať si poté opláchne své ruce, obličej i oči chladnou vodou v létě a teplou v zimě a protře si zuby citronovou kůrou.

 Pak ať se smíří se všemohoucím Bohem posloucháním bohoslužeb a modlením se.

IMG_3043


Modlitba či meditace.

Hluboká meditace uklidňuje nervovou soustavu a celé tělo a tento efekt pak celé hodiny ještě přetrvává. Uvolňují se různá napětí ze svalů, fascií, vnitřních orgánů a jednotlivé části člověka pak mezi sebou mnohem lépe komunikují. Mysl si během meditace vytváří nový zvyk a dovednost být soustředěná, jasná a uvolněná. Srdce se otevírá, objevuje se pocit radosti a štěstí.

Vyzkoušejte moji  5minutovou uzemňující meditaci.
Inspirací pro vás budou meditace od Terezky Kramerové, které jsou silné a transformační.

Poté nechť si zacvičí na místech vysoko položených,  čistých a s dobrým povětřím.

V dnešní době najít čisté povětří může být velký oříšek i ve vysoko položených místech natož ve městě. Já mám pro vás ale kouzlo. Tedy pro vaši mysl. Nejenom že navodím představu krásného a čistého místa ke cvičení, mám pro vás i typ na přirozeně čisté a vysokohorské prostředí přímo u vás doma.

Pusťte si beskydský les, zapalte svíčku ve své solné lampě a zacvičte si 5 Tibeťanů.  Jednoduché a kouzelné!

Nebo si přijďte zacvičit na moje skupinové nebo individuální lekce.

Šaty ať nosí drahocenné a vonné.

Eliška Přemyslovnakrál

V oblečení se cítíme krásně a pohodlně, pokud souzní s naši duší. Jak se správně oblékat, aby naše duše zářila? Těmto kouzlům rozumí Táňa Havlíčková.

Pokrm pak ať je připravený a ať se pustí do jídla ihned, když tělo začne přirozeně mít hlad, ne dříve, ale ani ne později. Hodí se pro to maso zvířat…..

ryby

Chápu, že nemáte kuchaře jako náš panovník. Ale možná vám pomůže Milena Vaštová a její úžasné recepty a vychytávky. Zdravé, rychlé a fantasticky dobré. Nebo se můžete inspirovat i mými recepty – Janiny dobroty, které pomalinku budou přibývat. Už jich mám spoustu připravených. Teď jen čekají na léto. To budu mít více času. Udělám jim košilku, aby se líbily vašemu oku i bříšku a postupně se o ně s vámi podělím!

Víno aromatické a vonné, nikoliv nové nebo moštovité, jež je zcela jasné, podávané s přiměřeným množstvím pramenité vody, která teče k východu a slunce je prozařuje ústí pramene.

Pozorováním lidí a jejich NEJ preferencí vína za 20 let přišla Daria Harrison na jednu zajímavost. Naše NEJ se často vážou k dětství a chutím naší první rodiny. Možná to nefunguje na 100%, ale i to by potvrzovalo výjimku z pravidla.

Díky eBooku od Darii se můžete stát expertem na víno a konečně se dozvědět proč vám jedno víno chutná více než to druhé.

Po jídle nechť odpočívá vsedě, nebo vestoje, nebo v příjemném a pozvolném procházení se, protože každý prudký pohyb kazí trávený pokrm.

Zapojte do svého života pohyb. Chůze je ta nejpřirozenější a nejjednodušší forma. Udělejte to hned nebo aspoň co nejdříve. Najděte si jakoukoli záminku, kdy můžete chodit. Rychle a svižně. Aspoň 2 km denně. Mně pomohla technika, Endomondo aplikace v mobilu.

Mistr Havel ze Strahova, učenec, hvězdář, astrolog, osobní lékař Karla IV, úryvek z Regina Magistri Gali de Strahow ad Korolum

A ve vší skromnosti  a úctě k Mistrovi i Jana Ohanková, lektorka Pilates a jógy , terapeutka kraniální biodynamiky a somatického vnímání.

„Pomáhám lidem spojit se s moudrostí jejich těla, se zdravím, naším největším bohatstvím.“

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>