Právě si prohlížíte Nové začátky v roce kovové krysy

Nové začátky v roce kovové krysy

Právě dnes – 25.1. – nám začíná nový lunární rok a to ve znamení KOVOVÉ KRYSY – začíná pomyslná nová etapa našeho života a energie roku nám přinášejí velkou možnost nových začátků, příležitostí a změn.

Plánování

Leden je nejlepší období z hlediska plánování aktivit na celý rok. Měli bychom ho využít k zastavení se, ohlédnutím se za uplynulým obdobím, zhodnocením a případné úpravě plánů na další období.

Ten letošní byl ale velmi zvláštní a zároveň výjimečný. Často jsem kolem sebe vnímala tiché vzduchoprázdno. Nedařilo se mi tak lehce spojit se se svými plány a naladit se na nové záměry. Kdykoli jsem se o to snažila, hodilo mě to do příjemného stavu ničeho. A vnímala jsem to i u lidí kolem mě, většinou ale v negativním ladění. Nervozita, stres a strach – slova, která jsem slyšela nejčastěji.

Často se lidé snažili začít nový rok s novým předsevzetím, podnikat nové výzvy a zkoušet svá novoroční předsevzetí. Stálo je to buď hodně úsilí a nebo nebyli, tak úspěšní jako dřív. Jak na svých stránkách uvádí Zuzana Zeidleroavá:“ Plánování naší budoucnosti by ale mělo vycházet právě z té reality, kterou jsme si loni měli uvědomit.“ Opravdu bylo velmi důležité se zastavit, naladit na ticho a klid, odpočívat a plánovat. Tohle byla správně investovaná energie

Letos je navíc toto plánování o to důležitější, že s Kovovou Krysou nám začíná celé nové dvanáctiletí. Dalo by se říct, že je to nová etapa našeho života. A vše, čemu letos budeme věnovat svou energii a soustředit tam tak svou pozornost, se bude nějakým způsobem našim životem prolínat celých následujících dvanáct let.

Pokud chcete využít potenciál nových začátků, je nejdůležitější si udělat jasno v tom – KDE SE NACHÁZÍME A KAM SMĚŘUJEME, radí Zuzana Zeidlerová.  Jedná se o vaši obrovskou příležitost. Tak neváhejte a pusťte se do toho právě teď.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>