Právě si prohlížíte Nový začátek si žádá razantní akci

Nový začátek si žádá razantní akci

Energie tohoto měsíce – měsíce, kdy nám vládne TYGR – přináší průbojnost, odvahu a odhodlání. Teď nastává ten správný čas směle vyrazit kupředu a vydat se na cestu za našimi letošními cíli.

Pozor na ztrátu energie!

Je opravdu důležité mít jasno v tom, jakým směrem chceme jít, čeho chceme dosáhnout, jaká je naše vize a náš cíl. V opačném případě může být ten začátek poněkud chaotický, zmatený a krušný a bude nás to stát zbytečně moc energie.

PROČ JE TO TAK DŮLEŽITÉ?

Podle čínské astrologie nám začíná nové dvanáctiletí. A píše se i nové šedesátiletí. A vše, čemu se budeme letos věnovat, může ovlivnit náš život na následujících dvanáct let a mít potenciál dále růst a rozšiřovat se. To už stojí za trochu plánování, co myslíte?!

JAK NA TO?

Udělejte pevné rozhodnutí, zaměřte se na to, co chcete a důvěřujte si. Mělo by z vás vyzařovat vaše odhodlání.

Na přelomu roku jsem byla zahlcena doporučeními, jak si naplánovat nový rok, až jsem se stala rezistentní vůči jakémukoli plánování. Došlo to tak daleko, že mi naskakovala husí kůže, když jsem zaslechla slovo cíl nebo plán, a moje nálada klesla na úroveň mrazu.

Přesto jsem cítila, že je to opravdu důležité a že mě to posune dále.  Vytáhla jsem svoje diáře a našla si rok 2008 (12 let). Procházela jsem jeden diář za druhým a psala si poznámky. S týdenním odstupem jsem si je přečetla a našla jsem tam zásadní spojitost a tím bylo slovo ODPUŠTĚNÍ. 

Odpustila jsem svému tatínkovi, že navždy odešel, aniž by viděl moje děti, objal je a řekl jim, že je jejich děda. Odpustila jsem mamince, že mě zahrnovala svými problémy ve vztazích a že nebyla u mě, když jsem jako malá holčička plakala u dveří a volala ji z práce domů. Odpustila jsem svému tělu, že mě zlobí, bolí a stárne. A odpustila jsem hlavně sama sobě. Je neuvěřitelné kolik si toho umíme na sobě vyčítat a někdy se až nenávidět. 

Bylo to opravdu dlouhé a náročné období. Dnes vnímám úplně jasně a zřetelně, jak důležitým procesem jsem prošla a že bez „odpuštění“ bych nemohla jít na své cestě, kterou jsem si vybrala, dále. 

Když jsem zhodnotila svoji minulost, tak se mi začala rýsovat i moje budoucnost. A do svého diáře jsem si poznačila slova „vnitřní klid“, „vyrovnanost“, „JOy“ a „terapeutka“. Toto slova se mnou rezonují a mají pro mě veliký a hluboký význam. Věřím, že se mi podaří je naplnit.

Jaký je můj první letošní krok?

Založila jsem pro vás uzavřeno skupinu na facebooku: „INSPIRUJME SE SÍLOU SVÝCH LÉČIVÝCH ZDROJŮ“

Chci, aby tato skupina byla podporou a inspirací pro všechny:

– kteří se potřebují o něco pevného opřít, když se nedaří nebo vás zaskočí nepříjemná situace,

– kteří jsou zahlceni a přetíženi,

– kteří se chtějí lépe a kvalitněji spojit s přítomností,

– kteří chtějí pozvat do svého života více radosti,

– kteří potřebují, aby je jejich tělo nebolelo,

– kteří chtějí naslouchat svému tělu a jeho potřebám,

– kteří potřebují vyčistit svou mysl od přebytečných myšlenek

– a kteří chtějí zkrotit svou divokou mysl a mít tak kvalitnější spánek.

Na co se ve skupině můžete těšit?

Jistě vám záleží na tom, jak kvalitní život žijete. Proto hledáte to, co vám dodává sílu, energii a radost do života – svoje LÉČIVÉ ZDROJE. Každý máme jinou cestu. Ale právě ta vaše cesta může inspirovat nás ostatní. I vy budete naší inspirací!

Proto si přeji, aby tato skupina sloužila hlavně k vzájemné podpoře a inspiraci.

Budeme ji plnit svými léčivými zdroji a vnímat jejich kvalitu na náš život. Ať už jsou to AFIRMACE, MEDITACE, RELAXAČNÍ A DECHOVÉ TECHNIKY, JÓGOVÁ CVIČENÍ, VYVÁŽENÁ STRAVA A MNOHO DALŠÍCH ZDROJŮ, které nám dodávají energii, radost, pohodu a klid do života.

Skupina je o nás a pro nás. Můžete se v ní ptát a sami si říct, co vás zajímá, co vám přináší radost a sílu do života nebo naopak co vás trápí. Jsme tady pro sebe navzájem.

P.S. Abych byla upřímná, tak úplně první krok byl očistný rituál. Na Hromnice 2. 2. 2020 jsem se „koupala“ v Terezce – přírodní rybník v Liboci u Prahy.  Byl to opravdu odvážný krok. 

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>