Právě si prohlížíte Vlak vyjíždí ze stanice, nastupovat

Vlak vyjíždí ze stanice, nastupovat

Tak jsem hned na začátku tohoto roku prodělala virózu. Překvapilo mne to. Byla jsem v lednu spokojená a v pohodě. Přemýšlela jsme, co se to děje. Netrvalo dlouho a dostala jsem odpověď.

Celý minulý rok jsem plánovala vstoupit do „mezinárodního“ výcviku kraniosakrální biodynamiky (CSB), který vede Bhadrena T. Gemin. Jedna z jejich asistentek je moje učitelka Gabriela Ouřecká. Ke Gábině pravidelně chodím na terapie i feedbacky od dokončení „českého“ výcviku CSB v roce 2010. Její vedení mi velice pomáhá jak v moji praxi, tak v mém osobním rozvoji. Vnímala jsem, že je to dobré rozhodnutí a správná cesta mého dalšího vzdělání.

Po lednové viróze jsem se rozhodla do výcviku nenastoupit.

Rozhodnutí padlo na terapii u Gábiny. Seřadila jsem si svoje priority. A docvakla mi jedna důležitá věc. Za posledních 15 let téměř neustále studuji. Vzdělávám se a prohlubuji svoje vědomosti v oblasti vnímání těla. A to jak v pohybové oblasti – jóga a Pilates, tak v oblasti terapií – kraniosakrální biodynamiky a Somatic experiencing. Z mých koníčků se stala práce, která mne baví a naplňuje.

Najednou jsem si uvědomila, že jsem už dlouho připravena vydat se na další cestu, ale že moje lokomotiva pořád stojí ve stanici. Před 10 lety tato lokomotiva zajela do depa a začalo se s generální opravou. Byla to velice namáhavé, protože se měnil téměř celý software a i karoserie.

Lokomotiva se proměnila opravdu od základů. Začala jezdit na krátké vyjížďky. Časem začala cvičně přibírat i vagóny a ty postupně přibývaly. Strojvedoucí i servismeni se museli ujistit, že je její funkčnost správná a že zátěž zvládne.

Lokomotiva nabrala i několik cestujících a úspěšně se prohání na své trati. Do vlakové sítě se však zařadit nechtěla. Tedy až do ledna 2016. Tehdy si konečně uvědomila, že je připravena a že teď už nemusí upgradovat a testovat svůj skvělý software. Uvědomila jsem si, že ho potřebuji používat!

Teď stojí můj vlak ve stanici a má naplánovanou dlouhou a atraktivní cestu. Má dostatek vagónů a čeká na své nové pasažéry. Na vás!

A na jakouže to atraktivní cestu se můžete těšit? Co můžete za své místo ve vlaku získat?

To, co dnes nabízím svým klientům, je prohloubení důvěry v moudrosti jejich těla. Když se naučí rozumět signálům svého těla, ovlivní to celý jejich život. Ovlivní to ale i život kolem nich. Začnou se lépe cítit a to, jak ve svém těle, tak ve své mysli. Tuto krásnou změnu časem pozná i jejich duše a začne jim děkovat a klást k nohám poklady.

 

 

 

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>