Právě si prohlížíte Proč je důležité uvolňovat stres a napětí

Proč je důležité uvolňovat stres a napětí

Převážná část našich činností je dnes spojena s myšlením.  Tím se vzdalujeme od našich emocí a těla. S emocemi si často nevíme rady a bolesti těla – jeho varovné signály směrem k nám – zajídáme prášky. Stres a napětí se v našem životě objevuje čím dál častěji.

S určitou mírou stresu si umíme poradit sami. A dokonce je pro nás přínosná a zvětšuje naši odolnost. Naše tělo je opravdu geniální stroj a umí se regulovat a automaticky uvolnit. Pokud je však v našem životě stresu mnoho a seberegulace selhává, tato dlouhodobá zátěž může vést ke zdravotním problémům. A to si nepřeje nikdo z nás.

Potřebujete se pravidelně uvolňovat a relaxovat

Schopnost uvolnit se na fyzické i psychické úrovni patří v dnešní době k činnosti, kterou se mnoho z nás musí znovu naučit. A to krok po kroku.

Kde začít?

  1.  Zkuste přehodit výhybku a začněte myslet nejprve na sebe. Pokud se vám přihodí jakákoli stresová situace, tak se na chvíli zastavte.  Když budete mít nutkání vstát a pokračovat ve své činnosti, tak se opět zastavte a věnujte stejně dlouhou dobu i svému tělu. Proč? Náboj z těla se uvolňuje pomaleji než orientace v situaci, kterou potřebuje vaše hlava (mysl). Využijte k uvolnění náboje techniku, kterou najdete v článku dole.
  2. Dalším krokem je postupné uvolnění napětí, které jste si nastřádali ve svém těle. Nakumulovaná energie potřebuje čas, aby se uvolnila a vybila. A s tím vám může rychle a efektivně pomoci online kurzu ZVLÁDNI SVŮJ STRES.

Chceš být odolnější proti stresu napořád?

Už opravdu nechcete vybuchovat jak papiňák, jen co uvidíte nepořádek v kuchyni a nevynesený koš. Nechcete do sebe nasávat špatnou náladu, která je všude kolem. A po návštěvě rodičů vašeho partnera budete klidná a vyrovnaná

9 klíčů otevře dveře k vaši větší odolnosti

9 užitečných a praktických postupů do kapsy, které jsem pro vás vytvořila, si se zahlcením a svalovou tenzí poradí. Navíc vám přinesou klid a uvolnění. Jsou rychlé, funkční, bezpečné a v praxi ověřené. 

S klíči v kapse se budete cítit bezpečněji v každé nepříjemné situaci. A poradíte si rychleji a efektivněji s nepříjemnými pocity, které vás náhle přepadnou. A hlavně budete mít už konečně dostatek energie na to, co vás baví a naplňuje. 

  • Každý klíč otevírá nové možnosti k vaší vyrovnanosti a harmonii.
  • Když se z vaší praxe stane zvyk, lépe a rychleji si poradíte s každodenním stresem.
  • Tyto klíče jsou univerzální a dají pod zámek jakéhokoli vašeho osobního bubáka nebo ho aspoň na chvíli zaženou.
  • Zároveň vám přinesou do života více radosti, pohybu a volnosti a to jak ve fyzické, tak i psychické rovině.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>