Právě si prohlížíte Jak zhmotnit své sny

Jak zhmotnit své sny

Před 2 lety se mi dostala do rukou kniha o čakrách, která mi otevřela oči a ukázala proč byla moje cesta k naplnění snu tak trnitá. Zároveň mi ukázala, že je možné realizovat své sny ve větší lehkosti a jemném plynutí, což více ladí s moji duší. Jde totiž o komplexní proces a je důležité projít ho postupně a celistvě. Ráda se o hlavní myšlenky s vámi podělím.

Jak najít a naplnit svou vizi?

Postup, který je v souladu s energetickým systémem čaker, je dle mého názoru jednoduchý a logický. 

💜Nejprve je myšlenka.

„S každým novým dnem
přichází nová síla a nové myšlenky.“
Eleanor Roosevelt

 

🖤Pak o ní začneme přemýšlet. Zde se obvykle vloží naše ego a skvělý nápad často rozcupuje na kousky.
 Vizionáři vidí daleko, neomezují se svým egem, nehledají hned logické důvody, proč něco nejde apod., a tak se rodí nové nápady.
„Kam jde myšlenka, když je zapomenuta?“  Sigmund Freud
 
💙Pokud zůstane myšlenka jen v naší hlavě, časem zmizí. Proto je důležité o svém nápadu či přání začít mluvit a sdílet jej s ostatními. Jakýmkoli způsobem. Podstatné je, abyste se při sdílení cítili dobře hlavně vy.
 
„Ale když myšlení kazí řeč, i řeč může kazit myšlení.“  George Orwell
 

💚Teprve sdílením můžeme prožívat emoce, vnímat své srdce a tím se otevřít intuici. V tomto místě se dotýkáme své duše. Tady máme šanci zjistit, zda je naše přání, vize či sen v souladu s naší podstatou.

„Pokud myšlenku milujete, neskoná.“  William Blake

💛Pokud řekneme ANO, tak potřebujeme sílu a odvahu k realizaci.

Krmte svou mysl velkými myšlenkami,
neboť se nikdy nedostanete výše, než jak myslíte“
Benjamin Disraeli

🧡Pak nastupuje tvořivá síla, která začne s realizací našeho projektu, snů a vizí.

„Veliké zlo je, že žijeme v myšlence, co řekne o mě soused.
Ale o to běží, mít svůj úsudek, svoji osobnost, individualitu.
Odhodlejme se být svými! Nežijme na cizí účet, na cizí svědomí.“
Tomáš Garrigue Masaryk,

❤️A nakonec se vše může zhmotnit.
 

„Myšlenka je květ, jazyk je poupě a čin je plod.“  Ralph Waldo Emerson

Od myšlenky k hmotě

Někteří lidé mají stovky snů a druzí trochu tápou. Ani jedno není ideální. Co tedy s tím?
 
💜Zkuste se zamyslet, jak se ve svém životě chcete cítit. Chcete být štíhlejší, krásnější, zdravější, trpělivější, ženštější, chytřejší, odvážnější, přátelštější…  Najděte si svoje NEJ.
🖤 Zamyslete se, co potřebujete ve svém životě změnit, abyste mohli svůj sen naplnit.
💙 Napište si své sny nebo se o nich pobavte s kamarádkou a třeba si je namalujte.
💚 Pak nechte mluvit své srdce. Odpověď srdce je jasná, rychlá a nekompromisní. Pro něj je jen ANO či NE. Pokud vám při přemítání zazní ALE, tak nejste v srdci, ale ve své hlavě. Vaše hlava je ovlivněna přejatými vzorci chování, což většinou není v souladu s vaší duší. S tím, co doopravdy potřebujete nebo si přejete.
💛 Už jste se rozhodla? ROZHODNUTÍ je zlomový bod manifestace vašich snů. K tomu potřebujete sílu, odvahu a trpělivost.
❤️ Pak už se můžete uvolnit a tvořit.
🧡 Nakonec se vaše vize zhmotní a je to. Váš sen se právě narodil! Což je taky pořádná fuška.

Rovnováha energetického systému

Když si projdete celý proces, jistě už vidíte souvislost s jednotlivými čakrami v lidském těle. Možná jste si uvědomili, kde jsou vaše slabá místa při realizaci vašich snů. 
 
Pokud chcete své sny a přání naplnit bez velkého úsilí, je důležité najít svoje omezení – nerovnováhu v energetickém systému čaker. Zpracovat náboj, díky kterému dysbalance vznikla, a tím dané místo uvést do rovnováhy.

Vykročte na cestu k harmonii, zdraví a celistvosti

V mnoha dávných kulturách byla životní energie ceněna a kultivována tak dlouho, dokud daný člověk nedosáhl mistrovství v umění žít na fyzické úrovni, a mohl postoupit do vyšších úrovní vědomí. V dnešním světě plném napětí potřebujeme toto staré učení o energii znovu pochopit, abychom mohli napětí z našeho života uvolnit a změnit nevyhovující způsob života. Pokud si během práce s čakrami uvědomíte svou touhu lépe naplnit svůj život, možná pochopíte i hlubší smysl toho, proč jste na této planetě a právě v tomto čase.

Chcete se dozvědět více o tom, co jsou čakry, k čemu je máme a jak využívat jejich potenciálu pro váš naplněný život? 

Nabízím vám 7denní inventuru k prozkoumání vašeho života za pomoci čakrového systému. Je to skvělá a staletími prověřená cesta, pokud si přejete najít svá omezení, která vám brání realizovat vaše sny a přání. Díky speciálním technikám a cvičením se naučíme zvládat všechny stránky svého života – od základních instinktů přes spletitost emocí až k tvořivosti. Zároveň získáte nástroj, jak své tělo uvést do větší rovnováhy na fyzické i psychické úrovni.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>