Právě si prohlížíte Jít za svým snem se vyplatí

Jít za svým snem se vyplatí

Myšlenka…

Každý den mne bombardují myšlenky. Snažím se je maximálně eliminovat a je mi s tím opravdu dobře. Myslím si, že v čistícím procesu mám velkou rezervu. Takže čistím pravidelně a pořád.

Čím více myšlenek se nám honí hlavou, tím méně času máme na jejich realizaci. 

Jak je to u vás? Všimli jste si už toho? Čistíte si hlavu pravidelně?

K čištění mi pomáhá meditace, procházka, cvičení, požadavky mých dětí a fyzická práce. Meditace však působí hlouběji a trvaleji. Pokud s meditací nemáte zkušenosti, tak si šáhněte do moji ZDROJOVNY pro 5minutovku.

Ale zpět k mé hlavě. Včera jsem nemohla usnout. Honilo se mi toho hlavou moc. Vše se motalo okolo příjezdu Charlese Ridleyho do Čech a já z toho nemohla spát. A protože se mám ráda a chci se vyspat, všeho jsem nechala a začala psát tento článek.

Honí-li se vám něco dlouho hlavou, tak to prostě udělejte nebo to pošlete pryč. Vše ostatní je šílenství. 

Tento článek je dnes moje čistička. Co pomáhá vám? Mému kolegovi Martinovi Srdci sídlil v hlavě Charles Ridley. Tedy jeho kniha, kterou si přál přečíst v češtině. Nevím přesně, jak dlouho to v hlavě nosil, ale nakonec svou myšlenku pustil do světa. Přál si, aby se kniha Stillness přeložila do českého jazyka.

Slovo….

Slovo bez myšlenky je jen slovo. Ale i za slovem si každý z nás už něco představí. Pokud řeknu např. hrníček, vybavím si malý porcelánový s kytičkami po babičce. Jakou máte představu vy? Samozřejmě jinou. To je pochopitelné. Každý máme přeci svoji babičku, že?! No a co třeba slovo kniha? Tak moje představa je teď úplně jasná. Vybavila se mi červená kniha se zlatým písmem na deskách, Dalajlamova kočka. Právě jsem ji dočetla. No a hned vedle ní kniha od Charlese Ridley – TICHO a KLID (Stillness), kterou čtu a která právě vyšla (září 2016).

Důležité je nejprve správně popsat váš hrneček neboli formulovat svůj požadavek, svoje přání. Jednoduše řečeno, každému musí být hned jasné, jak vypadá ten váš hrnek.

Lidé, kteří vám naslouchají, rozumí tomu, o čem mluvíte a co chcete.

O hrnečku je třeba nejprve přesvědčit sám sebe. Opravdu ho tak moc potřebuji? Nestačilo by o něm jen něco napsat nebo ho jen namalovat?

Pokud si nejste jisti tím, co přesně chcete a jak to chcete, jak vám mohou uvěřit ostatní?

Buďte si opravdu jisti tím, co si přejete a zkuste si to co nejpodrobněji představit. Například si to namalujte a popište apod. Mám takovou malou soukromou příhodu. Dlouho jsem si přála mít ve svém okolí krásné jógové studio. Vedu lekce jógy a Pilates. Přála jsem si i terapeutickou místnost v rámci tohoto centra, pro moji terapeutickou činnost. A dokonce jsem si přála dobu, do kdy má centrum vzniknout. Vše se splnilo. Jen jedno ne. To centrum není moje. To jsem si totiž zapomněla přát. Takže buďte opravdu důslední. Vyplatí se to.

Martin formuloval své přání jasně a srozumitelně. Dlouhodobě a barvitě o překladu knihy mluvil. Nakonec jsem se přistihla, že chci tu knihu přeložit i já. Milí čtenáři. Toto si opravdu zapamatujte. To je totiž to nejdůležitější.

Přesvědčte ostatní, že vaše přání je přáním i lidí kolem vás.

 

june-2016

Čin = aktivita = práce….

Přesvědčit ostatní, že vaše přání je přáním i lidí kolem vás, je opravdu fuška. Buď musíte být řečník s ohromným charismatem, nebo velký umělec, skvělý sportovec, youtuber nebo machr na SNEO a jiné FB/Twitrové vychytávky. Pokud nemáte nic z výše uvedeného, pak vám nezbývá nic jiného než opravdu makat. Což může fungovat, ale nemusí.

Na závěr vám prozradím jedno tajemství. Když si něco opravdu přejete a je to přání z celého srdce, získá vaše přání potenci/náboj/energii. Pak platí zákon zachování energie. A výsledkem je splněné přání. Vyplnění toho, co jste si přáli z celého srdce.

Energii nelze vyrobit ani zničit, ale pouze přeměnit na jiný druh energie.

Teď v ruce držím knihu TICHO a KLID. A dnešní kafe jsem si dala v kavárně Kredenc na Břevnově s autorem této knihy, Charlesem Ridleyem. Vůbec mi nevadí, že to přání nebylo moje!

img_0890_25web

Mějte svoje sny a jděte si za nimi! To vám přeji ze srdce a s myšlenkou na Martina Srdce a celý tým, který se na tomto snu podílel. Díky Martine. Díky vám všem.

charles-ridley-staromak-2

 

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>