Právě si prohlížíte Zdravá výživa pro náš život

Zdravá výživa pro náš život

V září 2021 jsem si nechala udělat test z kapky krve a výsledky mě nemile překvapily. Opravdu jsem věřila, že se stravuji téměř dokonale. Kupuji kvalitní suroviny a piju převážně filtrovanou nebo studánkovou vodu. Vím, že základem našeho zdraví má být strava, která obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Najít v dnešní době něco opravdu zdravého, bez chemie a pesticidů a zároveň cenově přijatelného je téměř nemožné. Jediným doplňkem stravy byly zelené potraviny – ječmen a chlorella.  Tyto doplňky vnímám hlavně jako čistící a ječmen i ochlazuje a v zimě naše tělo odpočívá a potřebuje naopak zahřát.. Z tohoto důvodu jsem se přes zimu cítila dost unavená. 

Není rybí tuk jako rybí tuk

Teď jsem držela svoje výsledky z testu v ruce a opravdu se mi nelíbily. „Vyslala jsem požadavek“ na kvalitní doplňky stravy. Jako první mi do cesty přišel rybí tuk (Omega 3 mastná kyselina). Dnes jsem za to opravdu vděčná. Bez tohoto kvalitního doplňku stravy nemůžou naše buňky dýchat, čistit se a přijímat vitamíny a minerály. Což jsem si vůbec neuvědomila. Jak můžu po mém „zalepeném“ těle chtít, aby se zbavilo toxinů a přijímalo vitamíny a minerály? Pokud v těle máme dostatek Omega 3 mastných kyselin, nebo spíše, máme je v dobrém poměru s Omega 6 mastnými kyselinami (1:3), tak je naše buněčná stěna pružná a propustná.
Omega zároveň pozitivně působí na naši nervovou soustavu a to je skvělé pro naši psychiku. Dále pak udržuje naše srdce ve skvělé formě. To jsou jen tři a pro mě největší benefity tohoto zázraku, které užívám pravidelně už od září 2021

Rybí tuk je důležité užívat hlavně v zimních obdobích a to z těchto důvodů:

  1. Podpora imunitního systému: Omega-3 mastné kyseliny obsažené v rybím tuku mají protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci posílit imunitní systém a chránit vás před infekcemi a nachlazeními, které jsou běžné v zimních měsících.

  2. Zdraví kůže: Omega-3 mastné kyseliny mohou pomoci udržovat vlhkost a pružnost pokožky, což je důležité zejména v zimě, kdy suchý vzduch může způsobit dehydrataci a podráždění pokožky.

  3. Podpora duševního zdraví: Některé studie naznačují, že konzumace omega-3 mastných kyselin může mít pozitivní vliv na duševní zdraví a může pomoci snížit symptomy deprese a úzkosti, které se mohou zhoršovat v chladných a tmavých zimních měsících.

  4. Zdraví srdce: Omega-3 mastné kyseliny jsou známy svými kardiovaskulárními výhodami, včetně snižování hladiny triglyceridů, zlepšení pružnosti cév a snižování rizika srdečních onemocnění, což může být důležité zvláště v období, kdy je riziko srdečních problémů obvykle vyšší.

  5. Prevence zánětu: Omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět v těle, což je důležité pro udržení celkového zdraví a pohody, zejména v období, kdy jsou lidé náchylnější k zánětlivým onemocněním.

Kvalita je na prvním místě

Kvalita je pro mě opravdu na prvním místě. Možná i proto, že jsem kdysi normy ISO pomáhala zavádět do firmy. Samozřejmě si také uvědomuji, jak se jakékoli normy dají obejít. Proto důvěřuji hlavně sobě, své intuici a vše si testuji. Naučila jsem se to díky své terapeutické praxi, seminářům a od své kolegyně a kamarádky Laury Šťastné, která mi tento produkt doporučila. Největším pomocníkem a rádcem je však moje tělo, kterému s důvěrou naslouchám. 

Základní kameny vašeho zdraví

K rybímu tuku mi Laura přibalila i balíček vitamínů a minerálů (základní kameny zdraví). Tento produkt obsahuje všechny zásadní minerály a vitamíny pro moje zdraví. Jsou důmyslně zkombinované, aby byla jejich využitelnost maximální. A to se tady opravdu povedlo. Pokud tělu dodáte omegu i tento balíček minerálů, tak je studií prokázaná až 90% využitelnost. Což je famózní! Zároveň jsou všechny složky v biokvalitě a čistě přírodní. 

Proč je využitelnost produktu tak důležitá, stačila by účinnost ne?

To je pravda jen částečně. Účinnost vám nikdo z výrobců doplňků stravy zaručit nemusí. Není to lék. Takže se těmito pravidly a normami zabývat může, ale nemusí, Což zde neplatí. Výroba se řídí 6S normou, která garantuje mimo jiné i účinnost.

Když už najdete produkt, který je účinný, tak má většinou velkou odpadní složku, někdy i přes 90 %! A s tímto odpadem si musí poradit naše zažívání, ledviny i játra. A tady je zakopaný pes. Dostanete do sebe C vitamín, ale podráždí vám žaludek (pokud není lipozomální = nejlepší vstřebatelnost) a z odpadem si „zaposilují“ vaše játra, ledviny i močák.

Když chceme začít

Jako každý rok, tak i letos se na konci zimy zamýšlíme hlavně nad svým zdravím a našim tělem. Proto je nejlepší ho trošku probudit, aby začalo normálně fungovat. K tomu je vhodný antioxidační životabudič ze zeleného čaje. Nesmíme však zapomenout na naše zažívání, které je u většiny z nás ve velmi špatné kondici. Zároveň je důležitou součástí naší imunity. Proto je nezbytné použít kvalitní a účinná probiotika. Doporučuji začít startovacím balíčkem, který obsahuje rybí tuk, probiotika, zelený čaj a „hopsinková“ šťáva, plná minerálů a vitamínů.

Jak tedy na to?

Touto péčí vyživíte tělo a dovedete ho do rovnováhy během 3 až 6 měsíců (pokud jste docela v dobré kondici). Samozřejmě, že nesmíte zapomínat na odpočinek, pravidelný pohyb a vyváženou stravu stravu, která se řídí rytmem roku.

Zajímá vás více?

Můžete mi zde nechat svůj kontakt a já se vám co nejdříve ozvu. Nebo mi napište na joy@janaohankova.cz 

NEZAPOMEŇTE mi do zprávy napsat o jaký balíček nebo produkt máte zájem.

    Jana Ohanková

    Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>