Právě si prohlížíte Co by měl každý vědět o chůzi

Co by měl každý vědět o chůzi

Když jsem na procházce, mám radost. Po chvíli to začne v moji hlavě hučet. Vidím seznam věcí, který musím zařídit. Nevšímám si toho a jdu dál.

Mám za sebou dva kilometry. Bolí mě nohy, motá se mi hlava a špatně se mi dýchá. Vzdávám to. Jdu domů. Doma si sednu k počítači a začnu řešit emaily nebo plánovat akce pro moje klienty.  Sedím 3 – 4 hodiny a vůbec si neuvědomuji čas. Pak se divím, že mě bolí v zádech, oči mám červené a hučí mi v hlavě. Jsem unavená a protivná.

Máte to taky tak? Poznali jste se aspoň v některé části? U mě to funguje jednoznačně. Míra moji protivnosti se dá měřit podle délky strávené u počítače. Dnes už to vím jasně a proto chodím pravidelně ven a to svižnou chůzí.

Co se stalo?

Jednoduše jsem se obula do chůze.

Co mi to přineslo?

  • Mám na sebe více času.
  • Jsem méně unavená.
  • Víc se usmívám.

Podle odborníků je chůze tou nejjednodušší, ale přitom nejzdravější pohybovou aktivitou. A proto je vedle dodržování zásad správného stravování jedním z klíčových prvků důležitých pro udržení zdravého životního stylu.

Chůze vám příjemnou formou zlepší fyzickou i duševní kondici.
Je radostná a samozřejmá aktivita, kterou může denně dělat prakticky každý z nás. Tedy i vy.
Chůze umí neuvěřitelná kouzla. Jaká další kouzla chůze umí, to se dozvíte zde >>

Já tyto zázraky znám velmi dobře.  Chodit mě prostě baví a to už od dětství. S tátou a bráchou jsme prochodili celé Beskydy. A znáte to, co se v dětství naučíš, ve stáří jako když najdeš. Nu, stará ještě nejsem, ale chůze je opravdu jedno z mých bohatství. Je to můj velký zdroj. Mít hodně kvalitních zdrojů ve svém životě se opravdu vyplatí. Chůze je jeden malý zázrak a můj velký zdroj.

Jaký je ten váš? Co nabíjí vás a přináší vám pocit štěstí a spokojenosti?

Nevíte?

Nejvyšší čas to zjistit. Objevte své léčivé zdroje a žijte díky nim zdravý a spokojený život.

 

Neváhejte! Začtěte se do těchto řádek, je to krok tím správným směrem. Směrem ku zdraví, k našemu největšímu bohatství.

Přeji vám, ať vědomá chůze vstoupí do vašeho každodenního života.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>