Právě si prohlížíte Zdraví a krása má v hledáčku kolagen

Zdraví a krása má v hledáčku kolagen

O zdraví a krásu ve vašem těle pečuje kolagen, nejvíce zastoupená bílkovina. Je to jeden ze základních stavebních pilířů kostí, kůže, svalů, šlach a vazů. Nachází se v nejrůznějších částech těla, jako jsou například cévy, rohovky, zuby a další.

Až do dvaceti let máme kolagenu v těle tak akorát. Kůže na tvářích je vypnutá, netřepí se nám vlasy, nelámou nehty a nebolí nás klouby. Postupně ale přirozená výroba kolagenu v lidském těle klesá a je potřeba se po něm poohlížet jinde. Tělo ho může získat stravou nebo doplňky stravy. 

Kolagen v potravinách

Kolagen nejde do těla vpravit rostlinou stravou. Potraviny rostlinného původu jen pomáhají produkovat více kolagenu v těle, takže ve chvíli, kdy ho tělo nevytváří dostatek, příliš nepomohou. Mezi potraviny stimulující produkci kolagenu patří sója, červené ovoce, olivy, různá semínka, fazole, zelí, nebo avokádo.

Protože se kolagen přirozeně nachází nejvíce v kostech, nejlepší možností jsou např. masové vývary od kosti v podobě polévek, v rybách, mase, vejcích, huspenině.

Kolagen v doplňcích

V posledních letech raketově vzrůstá použití kolagenu právě v kosmetickém průmyslu. Co se však týče jeho efektivity (odborná literatura), zjistíme, že v oblasti vědeckých studií kolagenu je to v podstatě divoký západ. 

Některé studie přišly s pozitivními účinky hydrolyzovaného kolagenu např. ve smyslu lepší hydratace, vyhlazení vrásek a zvýšení elasticity pleti. Tyto studie však byly sponzorovány výrobci těchto suplementů.

Na co se zaměřit při výběru kolagenu:

 • KVALITA

Kolagenový doplněk stravy, který užívám a doporučuji svým známým a klientům, prošel dvojitě slepými placebem kontrolovanými klinickými studiemi. A to s nejlepšími výsledky na trhu nabízenými preparáty. A zároveň není oficiálně známo, že by jiný výrobce tuto studii měl (v době uvedení na trh – červen 2022). Proto se produkt může právem pochlubit opravdu skvělými výsledky, které jsou vidět už po 8 týdnech, znatelné výsledky po 4 měsících (zlepšení přes 30%, s technologií Lumispa dokonce až 68%).

 • VSTŘEBATELNOST

Další důležitá věc, po které byste se měli pídit, pokud chcete užívat kolagen je vstřebatelnost. Háček je v tom, že kolagen v našem trávicím traktu rozštěpíme pomocí enzymů na jednotlivé aminokyseliny a krátké peptidy – není tedy nijak zaručeno, že se dostatek stavebních látek dostane do cílových tkání (např. do kůže) a nebude využito jiným způsobem (např. na výstavbu kostí, hojení ran či zisk energie nebo dokonce jeho nadbytek může podpořit i tvorbu nových tukových zásob).
Kolagenový suplement, který doporučuji a používám, je „sestaven“ tak, že toto dokáže. Zároveň aktivuje váš vlastní kolagen, aby se „probudil“ a začas produkovat vlastní kolagen, což je také naprostá novinka.

kolagen

Kolagenový suplement jen jako doplňek

Jako u všech doplňků stravy i zde platí, že by suplementy měly pouze DOPLŇOVAT pestrou a vyváženou stravu. Obecně platí, že čím více kvalitních bílkovin bez pesticidů a aditiv máme ve stravě, tím více stavebních látek máme i pro přirozenou tvorbu kolagenu v našem těle. Kde tyto zdraví prospěšné bílkoviny máme v současnosti hledat? Záleží samozřejmě na finančních možnostech každého z nás.

Nikdy nezapomínejte na to, že pestrá strava je naprostý základ a správný jídelníček s dostatkem bílkovin, kvalitní spánek, sportovní aktivita nebo redukce stresu výrazně prospívá vašemu zdraví i vaši kráse.

Složení a účinky kolagenu, který používám

Kolagen ve formě peptidů, což je vysoce stravitelná a vstřebatelná forma, má:

 • lahodnou chuť. Chutná po pomerančích, ale neobsahuje žádná umělá ochucovadla.
 • Pije se obsah jednoho sáčku denně, který se jednoduše rozmíchá ve vodě/jogurtu/čaji apod. (v balení je 30 sáčků) a
 • užívá se kdykoliv během dne.
 • Obsahuje navíc:
 1. lutein (antioxidant) z měsíčku lékařského, který tělo chrání proti oxidačnímu stresu.
 2.  výtažek z pšeničného oleje (ceramidy), který zvyšuje hydrataci v pleti.
 • Je bezlepkový a slazen stévií (přírodní sladidlo).
 • Zvyšuje elasticitu, pružnost a zářivost pleti.
 • Vyživuje kosti, klouby, vlasy a nehty.
 • Redukuje celulitidy. 
 • Společně s technologií Lumispa přináší obrovské výsledky na pleti (dle studie až 68% zlepšení po 4 měsících pravidelné „aplikace“).
 • Snižuje výskyt vrásek (velké zlepšení je u vrásek kolem očí).
Kolagen je inovativní kolagenový doplněk stravy na podporu krásy, vitality a pružnosti těla.

Kolagen funguje skvěle v kombinaci s dalšími doplňky stravy:

Touto péčí vyživíte tělo a dovedete ho do rovnováhy během 4 měsíců, pokud netrpíte závažnou (chronickou) nemocí nebo těžkými psychickými stavy.  

A znovu se budu opakovat. Nesmíte zapomínat na odpočinek, pravidelný pohyb a správnou stravu.

Pokud byste měli o kůru zájem nebo chtěli více informaci, neváhejte mi napsat na joy@janaohankova.cz. Dle pravidel EU nemůžu odkazovat přímo na produkt. Děkuji za pochopení.

Výsledky a hodnocení klientů

Výsledek po měsíčním užívání zároveň s technologií LUMI.

Obrázky klientů, kteří je prezentovali na internetu.

Pokud byste měli o kůru zájem nebo chtěli více informaci, neváhejte mi napsat na joy@janaohankova.cz. Dle pravidel EU nemůžu odkazovat přímo na produkt. Děkuji za pochopení.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>