Právě si prohlížíte Jak jsem našla svoje zlaté vejce

Jak jsem našla svoje zlaté vejce

Příchod jara mám spojený s novými začátky. Vstupuji „do světla“, ladím se na své léčivé zdroje a od toho dne nabírám energii, podobně jako se to děje v přírodě. Dnes už vím, že pokud chci v létě zářit spokojeností, na podzim se radovat ze své úrody a v zimě v klidu čerpat ze svých zásob, je velmi důležité nepřepínat svoje síly a maximálně využít jarní energie. Využijte toho, co jarní období nabízí – nalaďte se na jeho mocné energie na všech svých úrovních. Podpoříte tak svou fyzickou, psychickou i duchovní rovinu života. Získáte tím elán a vitalitu na celý rok!

Ukliďte si ve svém těle

Jak to máte se svým tělem? Často se porovnáváte s druhými? Anebo jste stále unaveni a nepamatujete si, kdy vás něco nebolelo? Nebo si i začínáte připadat, že patříte do starého železa. Zkrátka a dobře se necítíte ve svém těle příjemně a s chutí byste ho vyměnili

Vím, jak vám je. Než se mi narodily děti, tak jsem se svým tělem moc spokojená nebyla. Paradoxně jsem si připadala krásná v těhotenství. Po porodech jsem to neřešila a pak už na to nebyl čas. Se dvěma malými dětmi, studiem kraniosakrální terapie a vedením rodinného centra jsem jela na 200%. Energii jsem čerpala z rezerv.
Na úbytek sil jsem se neohlížela. Občasné bolesti beder a pánve, jsem vždy vyřešila cvičením a terapií. V květnu 2016 jsem se ale zasekla definitivně. Bolesti v pánevní oblasti byly tak velké, že jsem nemohla sedět ani stát. Jedinou přijatelnou aktivitou byla pomalá chůze a to jen v omezené míře. Teprve po roce jsem si začala uvědomovat, jak moc jsem se minulých 15 let přetěžovala. Tělo mi dalo jasně najevo, že už toho má dost a že musím zpomalit. To se jednoduše řekne, ale jak jsem měla zastavit svůj rozjetý vlak, jsem nevěděla.

Dnes už vím, že tělo je to jediné, co doopravdy vlastníme a je potřebné o něj pečovat s láskou a jemností.

Tehdy jsem si to neuvědomovala a tak jsem tři roky krůček po krůčku hledala způsoby, jak své tělo uzdravit a vyladit tak, aby fungovalo a bylo mi oporou. Tuto silnou zkušenost nyní zužitkovávám coby terapeutka. Pokud bych si tím vším neprošla, asi bych se neuměla tak dobře naladit na své klienty, porozumět jejich dlouhodobé a chronické bolesti, se kterou si neví rady. A vím, že velmi jistě bych si neuvědomila to, co mi tehdy pomohlo nejvíce! Byly to moje léčivé zdroje neboli to, co mám ráda a co mi dodává energii, radost a klid. Zní to prostě a jednoduše, ovšem složité často bývá naše zdroje najít, znovuobjevit a začlenit do každodenního života. 

Vaše radosti jsou nevyčerpatelným zdrojem energie a štěstí

Však to znáte. Vyzkoušeli jste již několik výživových směrů, stokrát ladili jídelníček podle rad odborníků, ale vaše tělo si stejně dělá, co chce, a nic na něj neplatí? To proto, že se neobrátíte k sobě dovnitř, nenecháte své tělo rozpomenout si, co mu dělá dobře. 

Anebo snad hledáte rozmanité pohybové aktivity od běhu po všelijaké módní výstřelky, ale nic se s vámi neděje nebo vás to nebaví? To proto, že nehledáte ve svých zdrojích, ale ve zdrojích někoho jiného, který vám předkládá tu svoji pravdu.

To, co přináší vašemu tělu a mysli rovnováhu a stabilitu a návrat ke zdraví jsou totiž pouze a jen VAŠE léčivé zdroje.

Léčivé zdroje - klíč k vašemu zdraví

Někdy jsme se od svých léčivých zdrojů pod vlivem nejrůznějších životních událostí vzdálili. Nebo jsme tak zahlceni životním tempem, že nevidíme cestu ani prostor, jak a kdy se spojit s tím, co nám dodává radost a energii. To se stává bohužel často. Málokdo se v životě opravdu zastaví a napojí se na své zdroje. Obvykle to naše Já řeší až nemocí, nehodou či jinou katastrofou, která nás donutí zastavit a my se často ptáme: „Proč se to stalo zrovna mě?“ A až po dlouhé době toto sáhnutí na dno kvitujeme, protože nás posunulo někam, kde je mnohem lépe.

Má druhá šance na kvalitní a plnohodnotný život přišla až poté, co se mi zaseklo tělo, jak jsem o tom psala výše. Trvalo to roky než jsem z vyhořelé ženy, která pracovala v korporátních firmách, došla k vědomému a jemnému ženství s neuvěřitelným množstvím energie a lásky. Cesta to byla trnitá, občas vedla temnými údolími, ale díky léčivým zdrojům, které jsem v sobě znovuobjevila, jsem se naučila překonávat těžkosti, které k životu prostě patří. Nejlepší na tom je, že to jako problémy už ani nevnímám. Jsou to události, které ovlivňují náš život a na nás záleží, jakou energii a pozornost jim pak věnujeme.

Objevte své léčivé zdroje

Takže opakuji znovu a důrazně. Začátkem jara se všechno probouzí včetně našeho těla. Jestli se chcete spojit se  svými léčivými zdroji, tak právě teď je ta nejvhodnější doba. Moc ráda vám je pomohu najít a na TÉ VAŠÍ CESTĚ budu stát při vás.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>