Právě si prohlížíte Jak lépe zvládat stres a pečovat o své srdíčko

Jak lépe zvládat stres a pečovat o své srdíčko

Květen a celé léto je spojeno s našim srdcem a emocemi. Když jsme ve velkém stresu a plní emoci, může to přinést nerovnováhu v oblasti srdce a krevního tlaku, ale i v oblasti zažívání. 

Věděli jste, že se stresem ztrácíme nebo zpomalujeme tvorbu některých velmi důležitých minerálů. Jako první se ztrácí HOŘČÍK a velmi se zpomaluje tvorba KOLAGENU. Všimli jste si, že vystresovaní lidé jsou většinou hubení a scvrklí. Nebo naopak jsou kulatí a mají vysoký krevní tlak. 

Jak dát srdce i své emoce do rovnováhy?

Mám pro vás pár rad, které vám s emoční rovnováhou pomůžou a tím se sníží váš stres a zlepší činnost srdce i zažívání.

1) Vyhýbejte se nadměrnému a soustavnému stresu. 

Věděli jste, že stres je vlastně důležitou součástí našeho života? 

  • Krátkodobý stres v jisté míře pomáhá mobilizovat energii potřebnou někdy doslova k záchraně života, jindy ke zlepšení výkonu a dosažení životního cíle. Krátkodobý stres zvyšuje naši resilienci (odolnost nervového systému). Proto se nebojte menších výzev a berte to jako „posilovnu“. 
  • Dlouhodobý a nadměrný stres  je něco docela jiného a může mít zničující dopad na náš organismus, na naše fyzické a duševní zdraví i naše rodinné a pracovní vztahy. Je důležité si to uvědomit a najít sílu s tím začít něco dělat. Když nepomáhají relaxační techniky, meditace, pobyt v přírodě a tichu apod., je dobré vyhledat skupinovou nebo individuální terapii. Někdy je totiž nutné udělat radikální změnu (změna práce nebo i partnera, místa, kde bydlíme apod.) a to se bez pomoci z venčí podaří jen málokomu.

2) Začleňte do svého života co nejvíce pohybu. Věděli jste, že 10 – 20 minut pohybu denně je lepší než 1x týdně/hod ve fitku nebo posilovně? Samozřejmě, že je to minimum. Ale pravidelné protažení (jóga, pilates), procházka nebo aerobní cvičení je balzám pro vaše tělo i duši. 

3) Běžte se projít do přírody, opravdu ji vnímejte a propojte se s ní. Příroda má pozitivní vliv na vaše duševní zdraví. Procházka v ní vám pomáhá snižovat stresové hormony v těle, a tím přispívá k vašemu uvolnění a zklidnění. Mimo snížení stresu vám pobyt v přírodě zlepšuje fyzickou kondici, koncentraci i kvalitu spánku a zároveň posiluje naši imunitu.

4) Stravujte se zdravě a jednoduše v souladu s ročním obdobím. ‚Dovyživte‘ své tělo  kvalitním rybím tukem a vitamíny s minerályPokud si chcete udržet zdraví po celý život a snížit svůj stres, zlepšete vaši stravu. Roste počet vědeckých důkazů , které prokazují blahodárné účinky konkrétních živin na zdraví. Suroviny, které si kupujeme jsou však na tyto minerály a vitamíny čím dál chudší. A ne o několik procent ale i celé desítky ve srovnání s rokem 2001. Proto dnes tak významně roste spotřeba suplementů.  Nejdůležitější, co potřebujete u nich znát, je jejich kvalita a využitelnost.

Rozfoukej svůj stres

Pokud potřebujete řešit akutní stresovou příhodu, tak mám pro vás skvělou antistresovou praktiku, která opravdu funguje. 

Co vám technika přinese?
 
  • Okamžitě vás zklidní
  • Příjemně vás uvolnění
  • Budete se cítit bezpečněji a jistěji
  • Technika vám bude vždy po ruce
  • Můžete ji praktikovat kdekoli

Stáhněte si ji ZDARMA a naučte se ji.  Můžete ji poslat i svým známým. Hlavně ji naučte svoje dospívající dívky. Snad každá druhá má dnes úzkosti, panické ataky, špatně spí apod.

Jana Ohanková

Pomáhám lidem spojit se s tím, co jim dodává energii, radost a klid do života, s jejich léčivými zdroji. Jsem autorkou projektu SÍLA LÉČIVÝCH ZDROJŮ, terapeutka craniosakralní biodynamiky a Somatic experiencing, učitelka jógy a Pilates. Můj příběh si můžete přečíst zde >>